03 Mart 2021 Çarşamba 05:05:59

Yavuz Çifti, İzmit’te gönülleri fethetti

Vatandaşlarla iç içe olmayı, onların dertleriyle dinlemeyyi kendilerine bir borç bilen Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, bu sebeple başlattıkları "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini bu hafta sonu da devam ettirdiler.

Yavuz Çifti, İzmit’te gönülleri fethetti
Paylaş

Vali Seddar Yavuz ve eşi, Pandemi kurallarına da riayet ederek, İzmit ilçesindeki gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde devletin şefkat elini hisettirdi.

 

Yavuz Çifti İzmit’te İkamet Eden Şehit Yakınları ile Gazileri Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, İzmit ilçesi Zabıtan Mahallesi’nde ikamet eden Şehit Jandarma Er Cafer Şenol, Tepecik Mahallesi’nde ikamet eden Sivil Şehit Asuman Figen Türker, Kadıköy Mahallesi’nde ikamet eden Şehit J. Kad. Bşçvş. Fikret Saktaş ile Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ikamet eden Şehit Alper Al’ın ailelerini ziyaret ettiler. Şehitlerin emanetlerine bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Yavuz Çifti, kapılarının her zaman açık olduğunu belirterek: “Şehitlerimizin ve kahraman Gazilerimizin sayesinde bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyoruz. Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” Dedi.

 

Yavuz Çifti daha sonra İzmit ilçemizin farklı mahallelerinde ikamet eden Kore Gazisi Kamil Başer, Gazi Oğuzhan Aşıklar, Gazi Erdal Gülmüş ve Gazi İrfan Memiş’i ziyaret bulundu. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Seddar Yavuz: “Vücutlarında onur abidesi olarak yaralarını taşıyan kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu.

 

Ziyaretlerde gaziler ve şehit aileleri: “Sizlerin ziyaretiyle çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin” diyerek, Yavuz Çiftine, Devletimizin temsilcileri olarak her zaman yanı başlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

 

 

 

Ziyaretleri sırasında yolda rastladığı vatandaşların da hal ve hatırlarını soran, Temizlik, Maske ve Mesafe konularında uyarılarda bulunarak maske dağıtan Yavuz Çifti; çocuklarla da yakından ilgilenip, kitap ve oyuncak vererek yüzleri gülümsetti.

 

Daha sonra Covid-19 salgınına karşı korunmak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla esnafları ziyaret ederek denetimlerde bulunan, hal ve hatırlarını soran Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, bol ve bereketli kazançlar diledi. Esnaf ziyaretleri sırasında yolda karşılaştıkları engelli vatandaşımız Umut Yılmaz’ın da hal ve hatırını soran, ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Yavuz Çifti: “Bir sıkıntınız olduğunda kapımız açık, ne gerekirse yapmaya hazırız.” İfadelerini kullandı.

 

Yavuz Çifti İzmit’te Gönül Aldılar

Şehit yakınları ile Gazilerimize yapılan ziyaretlerin ardından Yavuz çifti, İzmit ilçesinde farklı mahallelerdeki 7 aileyi evlerinde ziyaret etti.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz,  yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.

 

 

 

 

Ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyip, istek ve talepleri not alarak çözüme kavuşturulması noktasında gereken talimatları veren Vali Seddar Yavuz ailelere: “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız şehit ve gazi ailelerimizi eşim Selda Hanım ile birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Bu şehirde ulaşamadığımız kimse kalmasın istiyoruz.” Dedi.

 

Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında  toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü yansıtmak, sıcak elini hissettirmek ve insanımızın gönlüne girmenin amaçlandığı; toplumsal duyarlılık oluşturmak ve ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesinin arttırılması, devlet ve halk arasındaki bağın güçlenmesi, sorunların yerinde incelenmesi ve kalıcı çözümler üretilmesi, maddi ve manevi sıkıntıların giderilmesi, toplumsal değerlerin varlığının hissettirilmesi amacıyla İzmit ilçesindeki 15 aileye daha yaptığı ziyaretlerle beraber, Vali Seddar Yavuz ve Eşi bu güne kadar Kocaelide 200 aileyi evlerinde ziyaret ederek, devletin varlığını ve desteğini hissettirdi.

 

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
03 Mart 2021 Çarşamba
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı