09 Mart 2021 Salı 13:06:04

Sağlık: Önümüzdeki hafta güzel haberler gelecek

Kar yağışı sonrası gözlerin çevrildiği Yuvacık Barajı’ndan neden hala güzel haberlerin gelmediğini İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a sorduk.

Sağlık: Önümüzdeki hafta güzel haberler gelecek
Paylaş

Cihat POLAT- Kar yağışının bitmesi sonrası gözler Kocaeli’nin önemli içme suyu kaynaklarından olan Yuvacık Barajı’nın doluluk oranına çevrildi. Yaklaşık 2 haftadır doluluk oranında değişiklik olmaması yağan yağmur ve karların barajda bir etkisi olmadı ı sorusunu akıllara getirdi. İstanbul’daki barajların kar yağışı sonrası barajların yüzde 50’yi aşması sonrası Yuvacık Barajı’ndaki son durumu İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’a sorduk.

PERŞEMBE VE CUMA GÜNÜ ERİMEYE BAŞLAR

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık düzenli bir şekilde ölçümlerin yapıldığını söylerken kar yağışının elbette faydasının olduğunu belirtti. Sözlerine barajdaki doluluk oranında yükselmenin olmamasının sebebini hava sıcaklıklarının yeterince yükselmediğini açıklayarak devam eden Sağlık şuan yağan karların donmuş bir vaziyette olduğunu ve bu karların Perşembe ve Cuma günü erimeye başlayacağını söyledi. Sözlerini barajdan önümüzdeki hafta anca güzel haberler geleceğini ekleyerek noktaladı.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
09 Mart 2021 Salı
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı