12 Nisan 2021 Pazartesi 18:54:39

İnanılmaz bir yöntem ile parayı ikiye katladılar

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Kocaeli merkezli Mersin, İstanbul ve Ordu illerinde gerçekleştirilen sahte para operasyonunda, ellerindeki sahte ve gerçek paraları birleştirerek 100 liradan 200 lira para elde eden çete çökertildi.

İnanılmaz bir yöntem ile parayı ikiye katladılar
Paylaş

Abbas ÇAKAR

Kocaeli’nde bazı ATM cihazlarından  yüklü miktarda sahte para çıkması ve bankaların ihbarda bulunması üzerine  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü  KOM Şube Müdürlüğü olaylar ile ilgili soruşturma başlattı. Yapılan soruşturma ve takip sonucu,  geçtiğimiz Salı günü operasyon  için düğmeye basıldı. Kocaeli Merkezli Mersin, İstanbul ve Ordu illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 17 kişi gözaltına alındı. 

SAHTEYİ YATIRIP GERÇEĞİ ÇEKTİLER

Gözaltına alınan ve  çoğu benzer suçlardan sabıkalı olan  kişilerin,  daha önceden hazırladıkları sahte paraları ve gerçek paraları tam ortadan keserek,  para bandı ile  yapıştırdıkları, daha sonra  bu parayı kendine özgü evrelerden geçirip,  tespitini yaptıkları eski tipte ATM' lerde kendi hesaplarına  yatırdıktan sonra, yatırdıkları miktarlarda  gerçek para  çektikleri öğrenildi. 

1 MİLYON LİRA

Şahısların daha önce  bu işlemi 100 veya 200 TL  gibi rakamlar ile yaparken, son dönemde  para kazanma hırsı ile yüklü miktarlarda yapmaya başlayınca bankaların olayı tespit ettiği ve polise şikâyette bulundu. Polis tarafından yapılan takip sonucu tek bir bankadan 150 bin lira olmak üzerine faklı bankalardan 1 milyon lira   gibi bir haksız kazanç elde ettikleri ileri sürüldü.

13 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kullandıkları yöntem ile ellerinde bulunan  sahte 100 lirayı 200 liraya çeviren  ve bu yol ile sürekli ellerindeki parayı ikiye katlayan 17 kişi'den 4'u ifadeleri alınması sonrası serbest kalırken, 2'si kadın 13 kişi  ise tamamlanan işlemleri sonrası Gebze Adliyesi'ne. sevk edildi

 

Yorumlar
  • gizmo

    cok iyi yöntemmis bu haberi paylasan ekibe teşekkürü borç bilirim teşekkürler böyle devam etmenizi niyaz ederim

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
12 Nisan 2021 Pazartesi
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı