12 Nisan 2021 Pazartesi 19:44:03

Anket sonuçları açıklandı. Sürpriz var!

Gelecek Partisi İl Başkanı İş Adamı Ömer Faruk Başaran Kocaeli genelinde yaptırdığı anketin sonucunu ilan etti

Anket sonuçları açıklandı. Sürpriz var!
Paylaş

Cihat POLAT- Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran olası bir seçimde partilerin yüzde kaç oy alacağıyla alakalı yaptırdığı anketin sonucunu açıkladı. Anket sonucuna göre iktidar partisi AK Parti'nin oyları yüzde 13,29 düşüş yaşanacağı açıklanırken Cumhur İttifakı ortağı MHP'de ise yüzde 4,36'lık düşüş açıklandı. Millet İttifakı ortaklarından Ana Muhalefet lideri CHP'de ise yüzde 1'lik düşüş görüldü. İYİ Parti'de ise yarım puanlık bir artış gözlenirken Saadet Partisi'nde ise yarım puanlık düşüş yaşandığı açıklandı.

"YENİ KURULAN PARTİLER TOPLAM YÜZDE 12"

Herhangi bir ittifakın içinde bulunmayan partilerde ise HDP 1 buçukluk düşüş açıklandı. Yeni kurulan partilerde ise ankete göre eski partilerin oy kaybı onlara geçmiş olarak gösterildi. Yeni kurulan partilerin toplam oy oranı ise yüzde 12 oldu.

ESKİLER DÜŞTÜ, YENİLER YÜKSELDİ

Anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı partilerinden AK Parti'nin oy oranı yüzde 35, MHP'nin oy oranı ise barajın altında kalarak yüzde 7 olurken Millet İttifakı partilerinden CHP yüzde 19, İYİ Parti yüzde 11 ve Saadet Partisi yüzde 2 oy alacağı açıklandı. İttifaklar içinde bulunmayan HDP ve Gelecek Partisi yüzde 6, DEVA VE Saadet Partisi'nin yüzde 4 olacağı söylenirken Yeniden Refah Partisi yüzde 2 oy alacağı açıklandı. Diğer partiler ise yüzde 6 olarak tespit edildi.

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
12 Nisan 2021 Pazartesi
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı