12 Nisan 2021 Pazartesi 18:46:28

Kocaeli artık çok yüksek riskli!

Kocaeli’ye kötü haber, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Önceki gün açıklanan haritada Kocaeli, yüz binde 112,25 vaka ile yüksek riskli iller arasında yer aldı. Bu hafta yaşanacak serbestinin ardından önümüzdeki hafta kafe ve restoranlar yeniden kapatılabilir

Kocaeli artık çok yüksek riskli!
Paylaş

 

2 BİN 442 VAKA

BEKLENEN oldu. Vaka sayısının her hafta arttığı Kocaeli, yüksek riskli illerden çok yüksek riskli iller arasına girdi. Yüz binde 99,18 olan günlük vaka sayısı, yüz binde 112,25 olarak gözüktü. Kocaeli’de halfalık vaka sayısı yüzde 13’lük artışla 2 bin 442’ye çıktı.

 

YASAKLAR GELİR

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, illerde iki haftalık izlemelerin ardından kararların hayata geçtiğini ifade etmişti. Buna göre Kocaeli içinde bulunduğumuz haftada da yüz binde 100 vakanın üzerine çıkarsa yasaklar yeniden gelmesi söz konusu.

 

DİKKATLİ OLALIM

KOCAELİ’de kafe ve restoranların açık kalabilmesi için, cumartesi günlerinde kısıtlama uygulanmaması için içinde bulunduğumuz haftada çok dikkatli olması gerekiyor. Aksi durumda vaka sayısı daha da artacak ve yasaklar gelecek. 

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
12 Nisan 2021 Pazartesi
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı