09 Mayıs 2021 01:31:10

Mescit alanı şantiye ofisi oldu

Yürüyüş Yolu Projesi kapsamında Yeni Cuma Parkı’nda bulunan prefabrik mescit alanı şantiye ofisi oldu

Mescit alanı şantiye ofisi oldu
Paylaş

Boran KAYALAR - Türkiye’de 29 Nisan günü saat 19.00 itibarıyla başlayan tam kapanma dönemi 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’te sona erecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 17 günlük tam kapanma döneminde İzmit’in çehresini değiştirecek olan Yürüyüş Yolu Projesi’nde çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz haftalarda sokağa çıkma kısıtlaması olan saatlerde başlanan altyapı çalışmaları Haziran ayı ortasına kadar devam edecek.

 

ALTYAPI’DAN SONRA ÜSTYAPI

Yaklaşık dört yıl süren yenileme çalışmaları sonucunda Yeni Cuma Camii 23 Nisan’da tekrar ibadete açıldı. Yeni Cuma Camii’nde yenileme çalışmaları sürerken Yeni Cuma Parkı’nda prefabrik mescit yapıldı. Caminin tekrar ibadete açılmasının ardından bu mesit Yürüyüş Yolu Projesi’ne dahil edildi.

 

PREFABRİK ŞANTİYE OFİSİ OLDU

Büyükşehir Belediyesi yaklaşık bir ay sürecek olan altyapı çalışmaları sonrasında projeyi ihaleyi kazanan Simge Mat’a devredecek. 40 milyon 918 bin lira ile ihaleyi kazanan firma hız kesmeden üstyapı çalışmalarına başlayacak. Firma park içinde bulunan prefabrik içerisinde çalışma başlattı. Şu günlerde şantiye binası olarak kullanılacak olan prefabrik mescit içerisinde ofis odaları açılıyor.  

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
09 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı