29 Temmuz 2021 Perşembe 22:49:30

3 bayram sonra Kent Konseyi bayramlaştı

33. Kent Bayramlaşması pandemi sebebiyle 3 bayram sonra Kocaeli kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

3 bayram sonra Kent Konseyi bayramlaştı
Paylaş

Cihat POLAT- Pandemi sebebiyle üç bayramdır yapılmayan Kent Bayramlaşması 33. kez gerçekleştirildi. Kocaeli valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen Kent Bayramlaşması bu yıl ilk kez Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Son 3 bayram yapılmayan bayramlaşma programı vaka sayılarının düşmesiyle yapıldı. Programa Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekilleri İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Garnizon Komutan Vekili Deniz Kıdemli Albay Metin Eyiyürekli, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ümit İlbayı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, SP İl Başkanı Zafer Mutlu, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, Yeniden Refah Partisi İl başkanı Mehmet Aras, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, STK başkanları, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

 

‘3 BAYRAM UZAK KALDIK’

Bayramlaşma programında ilk söz alan Kocaeli Kent Konseyi bBaşkanı Ali Korkmaz, “Hepinizi saygı sevgiyle slemaıyorum33 gerçekleştirdiğimiz kent konseyi bayramlaşmasına hepiniz hoş geldiniz geleneksek hale getirdiğimiz bay maalesef 3 bayramdır gerçekleştirmedik bugün burada bu hasreti gidermeye alışıyoruz. Çünkü 3 bayramdır birbirimizden uzak kaldık. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla yeniden bir araya geldik. Bayramlar kardeşliğin pekiştiği zamanlardır. Sağlığımız için özveri gösteren sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Bayramlar neşe ve sevinçtir. Bu bağlamda kentin bütün bileşenlerinin bir araya gelmesi ve birlik beraberlik içinde olmasın çok önemsiyoruz. Acısıyla tatlısıyla birlikte yaşadığımız bu kentte kubbede bir hoş seda bırakmak istiyoruz” dedi

 

BÜYÜKAKIN: NİHAYET BİR ARAYA GELDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Uzunca bir ara vermiştik nihayet bir araya geldil. Online program yağmaktan yüz yüze program yapamaz hale gelmiştik. Bizleri bugüne kavuşturan Allah’a şükürler olsun. STK temsilcileri siyasi parti başkanlarımızı ve tüm katılımcıları saygıyla selamlıyorum. Önümüzdeki günlerde çok daha iyi günler göreceğiz inşallah. Maske ve mesafeye dikkat edelim çünkü hala pandemi dönemi bitmedi. Aşımızı olalım. Bayramlaşmaya gelen tüm kardeşlerimizin yakınlarının da bayramını kutluyorum. İnşallah nice bayramlar görürüz” ifadelerini kullandı.

 

VALİ YAVUZ’DAN AŞILAMA VURGUSU

Vali Seddar Yavuz ise “Bayramlarda birlik olmak çok önemli bir arada olsak da yan yana gelirken dikkatli olmalıyız. Aşımızı mutlak olalım çünkü vaka sayıları artışta. Yeni bir sıkıntıyla karşılaşmamak adına mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. “Sizlerden özellikle istirham ediyorum. Bu bayramın tüm dünyadaki kan ve gözyaşına son vermesini Allah’tan niyaz ediyorum. Birlik beraberlik ve yardımlaşmanın en üst notaya çıktığı dönemde valiliğimiz, büyükşehir belediye başkanlığımız yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Bu vesile ile kent konseyi başkanımıza yönetimine büyükşehir belediye başkanımıza kıymetli vekillerimize siz değerli dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
29 Temmuz 2021 Perşembe
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı