26 Eylül 2021 13:26:20

Esnaf harekete geçti! Aşı olmayanlar çalıştırılmayacak

KESOB Başkanı Kadir Durmuş, konfederasyonun tüm birimlere gönderdiği aşı genelgesi kapsamında aşısız eleman bulundurulmayacağını söyledi

Esnaf harekete geçti!  Aşı olmayanlar çalıştırılmayacak
Paylaş

Boran KAYALAR

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), artan vaka sayıları sonrası harekete geçti. Aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için yeni bir genelge hazırladı. Hazırlana genelge 82 Birlik, 13 Mesleki Federasyon ve 3 Bin 200 Oda’ya iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması ve aşıya azami ölçüde duyarlı olunması konusunda uyarılarda bulundu.

‘KAPANMA ENDİŞESİ OLUŞTU’

Ülkemizde hala aşı olmayan milyonlarca insanın bulunduğuna dikkat çelen Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, “Geçtiğimiz aylarda konfederasyonumuz, aşı için bir farkındalık kampanyası başlatmıştı. Bu kapsamda 2 Milyonu aşkın esnaf ile vatandaşlarımızın mutlaka aşı olması gerektiği konusunda uyarıda bulunmak adına milyonlarca afiş bastırılmıştı. Bizler de bu afişleri iş yerlerimize asmıştık. Ancak şu an hızla artan vaka sayıları ve Delta varyantının ülke genelinde yayılması esnaf ve sanatkarlar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturdu” şeklinde konuştu.

‘TAHAMMÜL KALMADI’

Açıklamalarını sürdüren Durmuş,“Pandemiden dolayı bir buçuk yıldır ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız tam rahata kavuşacak derken yeni bir kapanmaya tahammül edemez. Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır. Bunun için birlik olarak iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması, maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilerde HES Kodu ile aşı sorgulamasının yapılması hususunda yeni bir genelge hazırlayarak teşkilatımızın tüm birimlerine gönderdik” dedi.

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
26 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı