26 Eylül 2021 13:04:24

KOÜ yüz yüze eğitime hazır

En üst düzey hijyen kuralları uygulanan Kocaeli Üniversitesi, yüz yüze eğitime hazır hale getirildi

KOÜ yüz yüze eğitime hazır
Paylaş

Pandemi nedeniyle ara verilen ve 20 Eylül itibari ile yüz yüze eğitime tekrar başlayacak olan üniversitemizde hummalı çalışmalar yürütüldü. Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün talimatlarıyla yapılan çalışmalarda, tüm yerleşkeler ve okul salgın önlemlerine yönelik en üst düzey hijyen kurallarına uygun hale getirildi.

KAPALI VE AÇIK ALANLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin dezenfektan desteğinde bulunduğu ve Kocaeli Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı İç Hizmetler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda üniversite personelinden oluşan Kocaeli Üniversitesi Dezenfektan Ekibi tarafından, tüm yerleşkelerde hem öğrenciler hem de akademik ve idari personellerin kullanacakları kapalı ve açık alanlar dezenfekte edildi.

HİJYEN KURALLARINA UYGUN HALE GETİRİLDİ

Yerleşke girişlerinde HES kodu sorgulamasının yapıldığı üniversitede, pek çok noktaya maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatan uyarıcı ve bilgilendirici afişler asıldı. Her bina girişinde ve yerleşkedeki belli noktalara el dezenfektan standları yerleştirilirken; başta sınıflar, laboratuvarlar, kütüphaneler, konferans salonları, yemekhaneler ve kantinler olmak üzere kullanıma açık olan alanlar dezenfekte edilerek, çeşitli düzenlemeler yapıldı. COVID-19 tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde Kocaeli Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için en üst düzey hijyen kurallarına uygun hale getirildi.

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
26 Eylül 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı