23 Ekim 2021 Cumartesi 10:03:41

Özdemir: Sadece kadın üyelerimiz muhalefetin toplamından fazla

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti Kocaeli’de kadın üye sayınsın 124 bin olduğunu ifade ederken, “Sadece kadın üyelerimiz muhalefetin toplam üyesinden fazla” dedi

Özdemir: Sadece kadın üyelerimiz  muhalefetin toplamından fazla
Paylaş

Candar TÜMEĞ - AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, gazetemize yaptığı ziyarette önemli açıklamalar yaptı. AK Parti’yle beraber kadınların siyasetteki yerinin güçlendiğine dikkat çeken Özdemir, “20 yıldır kadınların yanında AK Parti var. Bu sebeple kadın üye saymızda sürekli artış var. Şu an 124 bin civarında. Tüm muhalefet partilerinin toplam üye sayısı bu rakama ulaşmaz. Belki yarısına bile yaklaşmaz” ifadelerini kullandı.

 

EKONOMİK SORUNLARI AK PARTİ ÇÖZECEK

Özdemir, ekonomiyle alakalı da konuşurken, “Salgın sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik sorunlar yaşadık. Bu sorunlar arasında en çok mutfakta olan kadınları etkilendi çünkü ev ekonomisini onlar yönetiyor. Biz de kadın kolları olarak onları dinliyoruz. Bu sorunları daha önce olduğu gibi yine AK Parti çözecek. 20 yıldır iktidar partisiyiz bu yüzden ekonomik sorunları da biz çözeceğimize inanıyorum” dedi.

 

EMİNE ZEYBEK BİZE GÜÇ VERİYOR

Özdemir, Kocaeli’de siyasetin en tepesinde, MKYK Üyesi olarak Emine Zeybek’in olmasının kendilerine gurur verdiğini ifade ederken, “Emine Zeybek’in varlığı biz kadınlara güç veriyor. Hemcinsimiz olduğu için tüm sorunlarımız rahatlıkla paylaşabiliyoruz. Kadınların siyasette daha çok yer almalarını arzu ediyoruz. Hayalimiz yüzde 50 oranı ile siyasette yer almak” ifadelerini kullandı.

 

 

KULVARLARIMIZ FARKLI

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’le alakalı yorum yapmayacağını ifade eden Özdemir, “Kendi işimize bakmalıyız. Ayrıca İzmit Belediye başkanı muhalefet partisinin bir kadın siyasetçisi bense iktidarın Kocaeli’deki kadın kolları başkanıyım yani kulvarlarımız farklı diyebilirim. Kendisi ile ilgili yorum yapmayı tercih etmiyorum” dedi. 

 

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
23 Ekim 2021 Cumartesi
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı