23 Ekim 2021 Cumartesi 10:56:37

Filistinli kız cinayetinde duruşma yine ertelendi

İzmit’te Filistin uyruklu Siwar Keblawi'nin ölümüne ilişkin babası ve ağabeyinin yargılanmasına devam edildi

Filistinli kız cinayetinde duruşma yine ertelendi
Paylaş

KOCAELİ 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar baba Zekharya ve oğlu Yahya Keblawi ile sanık avukatları katıldı. Duruşmada, önceki celsede istenen eksik belgelerin dosyaya konulduğu belirtildi. Baba Keblawi'nin avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu, mahkemeye sunulan delillerin sanıkların lehine olduğunu savunarak, tahliye talebinde bulundu.

SUÇLAMALAR ASILSIZ VE DELİLSİZDİR
Cumhuriyet savcısı, mütalaasında sanıkların tutukluluk hallerinin devamını istedi. Tercüman yardımıyla savunma yapan baba Zekharya Keblawi, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "Duruşmalarda olay günü yaşanan her şeyi anlattık. Delillerin hepsi bizim lehimize. Her aşamada farklı suçlarla suçlandık. Tüm suçlamalar asılsız ve delilsizdir.

SUÇLARI KABUL ETMİYORUZ
Olay cinayet olarak gösterilmeye çalışıldı. Tahliyemi talep ediyorum" diye konuştu. Ağabey Yahya Keblawi de babasının ifadelerine katıldığını belirterek, "Bu dosyada yanlış anlamalar oldu. Olay tamamen farklı olarak algılanmıştır. Suçları kabul etmiyoruz" şeklinde savunma yaptı. Mahkemeye heyeti, Siwar Keblawi'nin HTS kayıtlarının istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?
İzmit’te, 6 Şubat 2019'da balkondan düşerek hayatını kaybeden Filistin uyruklu Siwar Keblawi'nin (21) ölümünü şüpheli bulan polis ekiplerince çalışma başlatılmıştı. Bu kapsamda baba Zekharya Keblawi (59) gözaltına alınmış, olaya karıştığı ileri sürülen maktulün ağabey Yahya Keblawi de (34) İsrail'e çıkma hazırlığındayken bir otelde yakalanmıştı. Şüpheli baba ve oğlu, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, baba ve oğlunun ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

 

 

Kocaeli İçin Namaz Vakitleri
Namaz Vakitleri
23 Ekim 2021 Cumartesi
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı