Güney’den Hürriyete: İşten çıkardıklarını sizlere haklarını helal etmeyecek

AK Parti İzmit’te İlçe 64.Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi bugün Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma meclisinde konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney; “Bakımsız bıraktığınız parklarda oynayamayan çocuklar sizlere hakkını helal etmeyecek. Sırf siyasi hırsınızla işten çıkardığınız arkadaşlarımız sizlere haklarını helal etmeyecek. Ve Allah’ın izniyle gideceksiniz, gideceksiniz, gideceksiniz.” dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Boran KAYALAR- AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in ev sahipliğinde gerçekleşen danışma meclisine yoğun katılım gösterildi. Yoğun katılım nedeniyle vatandaşların salona sığmadığı danışma meclisine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, AK Parti MKYK Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti Kocaeli eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Ak Parti eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Hasan Ayaz, İlçe Başkanları, ana kademe, Kadın ve Gençlik Kolları, İl ve İlçe yöneticileri, meclis üyeleri, istişare kurulu üyeleri, mahalle başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

AYRIM YAPMADAN DERTLERE DERMAN OLUYORUZ

Danışma meclisinin açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizler, 20 yılda Türkiye’yi binlerce fedakarlıkla bu zamanlara getirdik. Bunca mücadeleyi bırakıp Türkiye’yi yeniden eski karanlık günlerine götürmelerine izin vereceğimizi sanıyorsanız bu gafletten vazgeçin. Azalmadan çoğalacağız, bölünmeden büyüyeceğiz. İnşallah her yerde bir ve beraber olacağız . Değerli dava arkadaşlarım, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz İzmit’ten en güçlü desteği vermeye hazırız. Ayrım yapmadan vatandaşlarımızım her birinin derdine derman olmaya çalışıyoruz. O yüzden ayakkabıcılar çarşısındaki esnafımız geliyor, derdini bize açıyor. Biz de hiçbir talebe kayıtsız kalmadık, kalmayacağız. Biz ilçe olarak, 17 bin 632 aileye ulaşarak taleplerini yerine getirdik. Dini ve milli bayramlarda milletimizin manevi duygularına ortak oluyoruz.

HAKLARINI HELAL ETMEYECEK

Konuşmasında, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e de göndermede bulunan İlçe Başkanı Güney, “Bakımsız bıraktığınız parklarda oynayamayan çocuklar sizlere hakkını helal etmeyecek. Sırf siyasi hırsınızla işten çıkardığınız arkadaşlarımız sizlere haklarını helal etmeyecek. Ve Allah’ın izniyle gideceksiniz, gideceksiniz, gideceksiniz.” dedi.

ONLAR YERİNEDE ÇALIŞMAK GEREKİYOR

Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sunum biraz uzun sürecek. E tabi birileri çalışmayınca onların yerine de çalışmak gerekiyor. 750 milyon liralık eser ve hizmet yaptık. Hiçbir şey yapmadınız diyorlar ya koskoca tramvayı göremeyecek kadar gözleri kapanmış durumda. Pembe köşkü onardık, bunu niye falanca yere verdiniz diye çıkıştılar. Ama biz cemevini de yaptık. Biz sizler gibi bizden olanları barındırırız, bizden olmayanları yurtta atarız diyenlerden değiliz. Cedit Mahallesini bıraktılar gittiler. Hala orada biz çalışıyoruz. Anlaşmaların yüzde 93’ü tamamlandı, çok yakında da inşallah yükselecek. Kafaları hep bahaneye çalışıyor ya, Kuruçeşme'de biliyorsunuz o dönüşün olduğu alanda bir petrol ofisi varmış, orası bir CHP’linin petrolüymüş, biz de onun için Kuruçeşme’yi yapıyormuşuz. Şaka gibi.

BİZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Önce ‘yapmadınız’, sonra ‘yapamazsınız’ dediler, yapınca ‘güzel olmadı’ dediler. Ama yaptıktan sonra da ilk onlar gider oradan yer tutarlar. Olsun tutsunlar, onlar da buranın vatandaşı. Mehmet Ali Paşa camii hızla yükseliyor, burada da caminin suyunu kestiler diyorlar bize. Onu da hazır buradayken açıklığa kavuşturayım; Diyanet bize yazıyor. Diyor ki ‘burası bizim camimizdir, buranın suyu İSU tarafından ücretiz verilsin’ diyor. Yan tarafta su var, özellikle diğer tarafa bidon koyuyorlar ki ‘Tahir Hoca caminin suyunu kesti’ desinler. Yahu burada Bura da cami yapıyoruz insafsızlar. Onlar konuşmaya devam etsin biz çalışmaya devam edeceğiz. Hani diyorlar ya geliyor gelmekte olan; evet geliyor.”

ÖNCE KENDİYLE HELALLEŞMESİ LAZIM

Danışma Meclisinde milletvekilleri adına kürsüye çıkan AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır; ”Şöyle bir ifade kullanayım, aslında bu teşkilatın neşesine ortak olmaya geldim kabul ediyor musunuz? Bu teşkilat olanı biteni çok iyi biliyor. Aslında bu tekrarların faydası var ve biz bunları anlatmalıyız. Bizim medeniyetimizde helallik temel esastır. Ayrılırken hakkını helal et deriz bu anlamda bizim için çok önemlidir. Şimdi bir helallik isteniyorsa ne diyelim. İki gün, üç gün, beş gün sadece beş kalemden bahsedilen anlayışın medeniyet farklılıklarını hissediyorum. Kiminle helalleşeceksin? Biz, öyle olun anlayışıyla sizleri dinliyoruz. İki gün önce yine biri çıktı NATO’dan bahsediyor. NATO gelmedi ama hiç uzağa gitmeye gerek yok. Önce kendiyle helalleşmesi lazım. Asla dünün hesabını bugüne taşıma noktasında değiliz.

BİZ DEVAM EDECEĞİZ

Biz dünü bugüne nasıl güzel taşırız derdindeyiz. Belediye başkanım sayesinde burada projelerimizi izledik. Biz devam edeceğiz, devam ediyoruz ülkenin buna ihtiyacı var. Dünyanın buna ihtiyacı var. Misyonumuzla dünden bugüne bugünden yarına mücadelesi içindeyiz. Bu teşkilata emek verip dünyadan göçenlere rahmet diliyorum. Gençlik kolları başkanımız hasta ona da şifa diliyorum. Dünden bugüne çok iyi hesap yapmalıyız. Gençler bu teşkilata bugünlere taşıyan reise, sizlere, emek verenlerle gurur duyuyorum. İnsanı bazı cümleler heyecanlandırır. Biz yürüdük, gece gündüz yürüdük yavrum, sevgiyi taşıdık büyük kentlere. Sizi sevgiyle bırakıyorum.” Dedi

ERDOĞAN’ IN ÖNDERLİĞİNDE

Danışma Meclisinin son konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş;“Teşkilatın her kademesinde, kuruluşundan bugüne görev almış, sorumluluk almış değerli AK Parti ailem, hepiniz hoş geldiniz. Söylenenler söylemdi. Bize de alkışları almak, teşekkürü duymak düşüyor. Bundan 20 yıl önce, gür, güçlü bir ses. Tüm Türkiye’ye hatta dünyaya haykırdı. Bunum 29 yılı iktidarda geçti. Kolay mı oldu, çok zor oldu. Çok zor bir dönemi yaşadık hep beraber. Ama bizler liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde önümüze çıkan her engeli aştık eyvallah.

ATATÜRK’ÜN İLKELERİYLE ALAKASI YOK

Her şey bitti mi peki? Bitmedi. İkinci bir 20 yıla daha giriyoruz. Yeni bir hedef var önümüzde; yeni bir gelecek 20 yılın başlangıcındayız. Ve bu 20 yılı muhalefetin eline bırakamayız. 20 yılda yaptıklarımızı tek kalemde siler atarlar. Hep birlikte, senkronize bir şekilde hep aynı şeyi söylüyorlar. O da ne? AK Parti düşmanlığı, Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığıdır. Bizi herhangi bir siyasi parti olarak görüyor bunlar ama yanılıyorlar. Bizim bir davanız var. Kişiler gider dava kalır ve biz bu dava adına büyük fedakarlıklar yaptık. Bu ülkenin geleceği değil 20 yıl, 1 yıllığına bile bunlara verilemez. Dik dur eğilme, bu millet seninle diyoruz. CHP'nin Atatürk'ün kurduğu ilkelerle bir alakası yok. Yerli ve milli değiller. Sınır namustur. Bizde namusumuza sahip çıkacağız. Sınırı konuma adına yeni bir sınır oluşturduk. Ama CHP yine hayır dedi. Her seçim önemlidir. Ama 2023 her seçimden önemli. Çünkü hepsinin sağlamasıdır.”

KULAĞINDAN TUTAR PARTİDEN ATARIM

Lütfü Türkkan’ın küfür skandalına da değinen Ellibeş, “Benim bir milletvekilim böyle yapsa, kulağından tutar partiden atarım. Meral Hanım ne yapıyor? Siirt’te bir densiz çıkıp Kürdistan diyor kemküm ediyor. Asena bu ya, Ülkücü ya. Bir şey diyemiyor. 5 gün sonra aklına geliyor grup toplantısında esip gürlüyor. Bir grup başkanvekili çıkıyor şehidimizin bacısına küfür ediyor. Bizim genel başkanımız tutar kulağından atar. Kendisi de farklı değil. Yavşak ne demek ya? İmam cemaat meselesi. 2023’te sandıkta tekrar Recep Tayyip Erdoğan diyeceğiz. İzmit Teşkilatı ana kademesiyle, gençliğiyle, kadınıyla, başaracaktır. Lütfen dağılmayalım. Danışma toplantımız biz konuştuk dağıldık olmasın. Biraz daha sabredin lütfen.” ifadelerini kullandı.

#

19 Kas 2021 - 22:36 - Kentgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Demokrat Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Demokrat Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Demokrat Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Demokrat Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Demokrat Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 40 00
Reklam bilgi