Yıldızlı: Halkın karşısına çıkmaya yüzünüz yok

CHP Derince Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Harun Yıldızlı; Sahaya inelim, esnafa gidelim, işçiye gidelim. Haydi gelin hep birlikte inelim sahaya, halkın yanına. Ama yüzünüz yok." dedl

Haber albümü için resme tıklayın

Boran KAYALAR- Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kocaeli Örgütü’nün ilçe danışma kurulları toplantıları 13 Kasım tarihi itibari ile başladı. Bugüne kadar Körfez, Çayırova ve Başiskele’de danışma kurulları toplantılarını gerçekleştiren CHP Kocaeli Örgütü, küçük odalarda dar katılım sebebiyle iktidar partisi tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Derince’de dün gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısı ise daha geniş bir alanda Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

GENİŞ KATILIM

CHP Derince Danışma Kurulu Toplantısı, İlçe Başkanı Birkan Koçak ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşti. CHP Derince Danışma Kurulu’na İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, geçmiş dönem İl Başkanları Keramettin Gençtürk, Mustafa Küpçü, Nadir Birok, Necat Çakır, Fahri Örengül, Cengiz Sarıbay, geçmiş dönem Derince İlçe Başkanları Sefer Yeni, Nihat Değer, Atasoy Bilgin, Derince Belediyesi önceki dönem Başkan Adayı Sertif Gökçe, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Partinin gençleri salona sloganlar eşliğinde girdi.

BU DÖNEM ALACAĞIZ

CHP Derince Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan İlçe Başkanı Birkan Koçak; “Son yerel seçimlerde, 1261 oy ile kaybettiğimiz Derince Belediyesini, bu dönem almak için bütün örgütümüzle ve sizlerle, sosyal demokrat ve sosyal belediyecilik anlayışının bayrağını Derince’ye dikeceğiz. Biz ilçe yönetimi olarak, geçmiş dönemde emek veren ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimizin , yapmış olduk hizmetlerin, üzerine daha da bir şeyler katarak, partimizin iktidar yolunda yürüyüşümüzü, birlik beraberliğimizi, ortak akılla, mutlak inançla, devam ettirmenin, haklı gururunu yaşıyoruz.

ŞANSIZLIK YAŞADIK

Biz ilçe yönetimi olarak 12 Ocak 2020 tarihinde seçildik. Seçilir seçilmez plan ve programlar doğrultusunda çalışma programı çıkardık. En şansız durumumuz ise, göreve seçildikten sonra il ve genel merkez kongrelerini tamamladıktan sonra, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covit-19 salgını nedeni ile pandemi koşullarında neredeyse 2 yılımızı geçirmiş bulunduk.

HALKIN YANINDA OLDUK

Ama biz, CHP ailesi olarak, Derince ilçemizde bu zor koşullarda pandemi ortamında da evlerimize kapanmadık. Her zaman sahada olduk. Halkımızın yanında, onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, İlçe örgütü olarak, hem partililerimizin, hem de vatandaşlarımızın yanında olmayı seçtik. Parti binamızı, hiçbir zaman kapatmayarak örgütümüzle ve Derince halkı ile iletişim halinde olduk.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Koçak’ın ardından konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı; “Ülkemiz derin bir ekonomik geçiyor. Bu buhranı yok saymak, gündemi değiştirmek için iktidar partisi her türlü ahlaksızlığa edepsizle göz yumuyor. Son olarak AKP’li meclis üyesi Fikret Hocaoğlu sayın genel başkanımız ile ilgili ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Siyasetin dili bu değil. Siyasetin dili, barış dili sevgi dili olmalı diyoruz. Biz helalleşeceğiz diyoruz, vatandaş buhranda diyoruz. Onlar gündemi değiştirmek için ahlaksızca ithamda bulunuyor. Bizler her zaman olduğu gibi Büyükşehir meclis toplantısına gittik. Meclis toplantısı öncesinde basın açıklaması yaparak Hocaoğlu’nu meclis üyeliğinden istifaya çağırdık. Ancak basında meclisi bastılar, grubu bastılar diye yer alan söylemler yer aldı. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Özür dilemek bile erdemliliktir.

AHLAKSIZLIĞA BAŞVURUYORLAR

Her ay il yönetimi, ilçe başkanları, kadın kolları gençlik kollarımız ile gittiğimiz meclisin kapısında bu kez meclis üyesi olmayanlar giremez dedirttiriyorlar. Bizde meclislerin halka açık olduğunu söyleyerek meclise girdik. Kenti yönetenlerden bu hadsiz olayla ilgili bir adım atmalarını bekliyorduk. Yapılan ahlaksızlıkla ilgili 2-3 kelime etmelerini bekliyorduk. Ama yapmadılar, yaşananları örtbas etmek için meclise gelmemizi bile da provoke ettiler. Biz kendimize yapılmasını istemediğimizi başkasına yapmayacağız. Sevmemek ayrı bir şey sevenlere karşı saygı duymak zorundayız. Sayın Erdoğan’ı sevmeye biliriz ama onu sevenlere hakaret etmek doğru değil. Hiç kimsede benim değerlerime karşı böyle hadsiz bir kelime kullanamaz. Söyleyecek sözleri yok. Ancak ahlaksızlığa başvuruyorlar.

CHP HALKIN YANINDA

Kalabalık salonda toplantı yaptılar diye övünüyorlar. Sokağa inseler esnaf derdini anlatacak, esnaf her gün barkod değiştiriyor. Büyük salonları doldurduklarını iddia edenlere İsmet Paşa’nın sözüyle seslenmek istiyorum; “Tarihin kürsüsünde halinizi seyrediyorum. Korku kapladı hepinizi bir olarak güçlü görünmek istiyorsunuz. Lakin suçluların telaşı içerisindesiniz.” İktidar salonlarda arkadaşlar, Cumhuriyet Halk Partisi sokakta, halkın yanında.

YÜZÜNÜZ YOK

Biri de demiş ki kendi danışma kurullarında, “Ön taraftakiler kadar yoklar. Buradan gönderelim”. Gönder o ön taraftakileri gelsinler sahaya inelim, esnafa gidelim, işçiye gidelim. Haydi gelin hep birlikte inelim sahaya, halkın yanına. Ama yüzünüz yok. Bir diğeri de demiş ki dolarlar, eurolar sizin olsun. Dolar kimde? AKP’de. 7 düvel biliyor doların kimde olduğunu. İşleri güçleri algı yapmak.

100 YILLIK AĞAÇ KESİYORLAR

Halkın yüzde 25’i açlık sınırının altında iktidarın umurunda değil. Vatandaş suyunu elektriğini ödeyemiyorsa vatandaşı bu hale 18 yıldır iktidar olan AKP getirmiştir. Bizler her zamankinden daha fazla provokasyonlara karşı her tedbirli olmalıyız. İktidar olduğumuzu gördükleri için hepsi telaş içerisindeler, her türlü yola başvuruyorlar. Kocaeli’nin birçok problemi var. Çevre, ulaşım, sosyal alan ihtiyacı ve ağaçlandırma en büyük problemlerin başında geliyor. Bizler daha yeşil bir alan yaratmak isterken Derince’de 100 yıllık ağaçları kesiyorlar.

SORUNLARIN HEPSİNİ ÇÖZECEĞİZ

Derince’den her gün 45 dakikada, 1 saate İzmit’e geliniyor. Karamürsel, Gölcük, Başiskele’den İzmit’e 1-1.30 saatte insanlar geliyorlar. 18 yıldır bu kentin ulaşımını, çevresini, sosyal yaşam alanını çözememişsiniz hala edebiyat yapıyorsunuz. İcraat istiyoruz icraat. Dağ gibi olmuş sorunların çözümünü bekliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi ve dostlarımızla iktidar olacağız. Bu sorunların hepsini biliyoruz ve çözeceğiz. Geliyor gelmekte olan” dedi.

HANGİ GÖREV VERİLİRSE YAPARIM

Programda konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan; “Pandemi sürecinde sizlerden ayrı düştük. Ama CHP, genel merkezi, TBMM grubu ile, il örgütleri ile asla sokaktan ayrılmadı. CHP, bu dönem farklı bir çalışma içerisinde. Belediye başkanları, milletvekilleri sadece kendi bölgelerinden sorumlu değil. Türkiye’nin bütün bölgelerini ziyaret ediyoruz. Hakkari, Kars’ta milletvekilimiz yok diye o bölgeleri de iktidar partisine bırakmıyoruz. Ben, 29 ili ziyaret ettim. Partimi nerede görev verirse orada olmaya çalışıyorum.

GAZETELERİ HAYRETLE OKUYORUM

İlk kez yeni sistemle seçime gideceğiz. Geçen sefer ucube bir sistemle seçime girdik. Şimdi sistemi daha iyi anladık. 6 parti bir araya gelerek anayasa taslağı üzerinde çalışmalarını yürütüyorlar. Yine bu 6 parti öncülüğünde ekonomi konseyi kuruldu. Mersin’den ilk mitingi başlatacağız. Kitleler ile birlikte halkın karşısında çıkma süreci başlıyor. Tarihte ilk kez görülüyor. İktidar partisi, muhalefet partisine muhalefet yapıyor. Gazetelerdeki haberleri hayretle okuyorum. Sanki biz iktidarız onlar muhalaefet. Bizim iktidar olduğumuza onlarda inanmışlar. CHP, EYT’lilerin, 3600 ek göstergeyi bekleyenlerin, asgari ücretten düşük ücret alan emeklinin, açlık sınırın altınd aücret alan vatandaşların, pandemiden dolayı büyük sıkıntılar yaşayan esnafın, üniversiyeti kazanığ burs bulamayan, yoksulun yanında.

100 MİLYAR DOLAR BORCUMUZ VAR

Dolar olmuş 13 lira , euro 14 lira olmuş. Akaryakıt istasyonları kuyruklarla dolu. Gebze’de yaşayanlar, Karamürsel’e gitmek için köprüden geçerken bin lira para ödeyecek. Yap-İşlet-Devret 100 milyar dolar borcumuz var ama kimse bunu görmüyor. Cumhurbaşkanı neden doların yükselmesini istiyorlar. Çünkü 5’li çetenin dolar ile alacakları var. Onların ortağı da bugünkü iktidar. Elektrik fatularından TRT payının kaldırılmasını yıllardır CHP istedi.

BİZ CUMHURBAŞKANLIĞINI İSTİYORUZ

Safi Port diye bir firma var. 39 yıllığına özelleştirildi. Bu özelleştirmenin bitmesine daha 34 sene varken şimdi ise 49 yıla çıkarıyorlar. TRT payı diye bir kanun teklifi gönderiyorlar. Onun içine de yolsuzluk koyuyorlar. Firmaları özelleştirip araplara, Katarlılara veriyorlar. Onlarda inanmışlar. Bizler emeği ile mücadele eden, çocuklarının rıskını kesip bu ülkenin geleceği için veren bir siyasi topluluğuz. Bizde rant yok özgürlükler, kardeşlik ve barış var. O yüzden bu süreci iyi değerlendireceğiz. Önümüzde yerel seçim yok. Bizim yerel seçimlere çekmeye çalışıyorlar. Biz Cumhurbaşkanlığını istiyoruz. Biz Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında bu ülkeye adaleti getirmek istiyoruz. Onun için bizim hedefimiz büyük. Millet İttifakı ile iktidara yürüyoruz. Bugün yüzde 60 oy oranının üzerine çıkmışız. Birbirimize daha çok sarılıp iktidara yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı

#

27 Kas 2021 - 15:22 - Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Demokrat Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Demokrat Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Demokrat Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Demokrat Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.


Kocaeli Markaları

Demokrat Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 323 40 00
Reklam bilgi