16 Ocak 2021 Cumartesi 21:23:21

Play-Off garanti

Paylaş

Sezon başında konan Play-Off hedefi bu maçla birlikte garantilendi diyebiliriz. Bayburt’un tüm ikramlarını geri çevirmesek belki de şampiyonluk hayalimizi gerçekleştirebilecektik. Şimdi Play-Off maçlarından çıkmayı deneyeceğiz. İnşallah gerçekleştiririz. Bu sezon oynadığımız oyun planı bu tür maçlar için doğru olabilir, yeter ki gol atabilelim.

Diyarbekir maçına gelince; henüz takım bütünlüğü oluşmamış, yumuşak futbol oynayan, defansında kolay açıklar veren sıradan bir takımla oynadık. Zaten lig içerisinde aldıkları dengesiz sonuçlarla bu düşüncemizi doğruluyorlar. Gol pozisyonları bakımından kısır bir maç oldu. İki takımda rakip hatalarıyla pozisyon yakaladı. Maç başlamadan Burak Süleyman oynamayacak gibi bir hava vardı. Beni en çok o korkuttu.

Zira Burak bizim en önemli hücum silahımız onun olmadığı zamanlarda rakip kaleye gitmemiz çok zor. Neyse ki korktuğumuz olmadı maça Burak ile başladık. Erken dakikalarda penaltıdan golü de bulduk. Golün erken gelmesi önemliydi zira oyun temposu çok düşüktü ve çokta etkili oynamıyorduk. Golden sonra ilk yarı sonuna kadar rolanti bir maç oldu. Rakip kalecinin büyük hatasıyla Sefa ile yakaladığımız bir pozisyon var başkada aklımda kalan pozisyonumuz yok.

İkinci yarı ile birlikte rakibimizin bizden daha etkili oyunu vardı kalemize daha sık geldiler. Gol yiyeceğimiz belliydi ve yedik de. İşte o andan itibaren oyun zorlaştı. Burak’ta oyundan çıkmıştı şahsen ben epey ürktüm. Gol atmamız iyice zorlaşmıştı. Ama maçın sonlarına doğru 83. dakikada Gökdeniz'in sağdan güzel ortasına Sinan'ın vurduğu bilinçli kafa ile 2. golü attık. Allah nazardan korusun Sinan iki haftadır beklediğimiz golleri atıyor. Ligin sonu iyice yaklaştı. Bundan sonra oyunun güzelliğinden çok sonucun galibiyet olması önemli.

Gurubumuzda Play-Off gurubu da sanki ortaya çıktı. Büyük düşüşler, sürprizler olmazsa şu andaki tablo lig sonunda da oluşacak gibi. İkincilik için biz Karacabey ile çekişiriz. Bana göre ikinci yarıda gösterdiği çıkışla Karacabey bizi geçer gibi. Tabii Play-Off içindeki sıralamanın çok ta önemi yok. Bayburt hoca değişikliği yaptı. Tecrübeli ve iyi bir hoca göreve geldi. Bu saatten sonra büyük hatalar yapacaklarını sanmıyorum.

Elbette puan kayıpları olacaktır ama aradaki 5 puan farkın kapanması zor. Bu güne kadar yakalamamız için birçok fırsat bulduk ama başaramadık. Bundan sonra da yakalamak bence sürpriz olur. Zaten İkinci yarıdaki takım performanslarına bakarsak bunu ancak Karacabey yapabilir. Beni en çok üzen ve rahatsız eden "İzmit'in çocuğu herkese yeter" sözünün sloganda kalması. Bunu en çok söyleyenlerin Kocaelispor formasını şerefiyle terleten kendi çocuklarımıza bir türlü gerçekten güvenmemesi. Oysa bu çocuklar bu guruptan şampiyon çıkarlardı.