17 Ocak 2021 22:39:33

Bu olmadı Gölcük

Paylaş

Ne olacak şimdi ?

Pazar günü Gölcükspor-Serik Belediye maçına gittik. Beklentimiz Gölcükspor'un bu kader maçında rakibe sahayı dar edeceği yönündeydi. Futbolcular sahada,seyirciler tribünde yaratacaklarını atmosfer ile rakibin direncini kırarak maçı galibiyetle bitirecekler diye umuyorduk. Gel gör ki durum böyle değildi. Başta taraftar normal maçtaki kadar sayıdaydı. Tribünde bu maç için yeterli coşku yoktu. İkinci yarı biraz kıpırdandılar o kadar.

Ya Gölcükspor'un bulunduğu bu çok çok zor durumun farkında değiller veya Gölcükspor'u gözden çıkardılar.

Ya futbolculara ne demeli. Sanki normal lig maçı oynuyorlar. Bir puan yeterli olacak, atarsakta üç puan alırız havasındalar. Onlarda iki yarı biraz daha agresif ve istekli oynadılar. Ancak ligde kalmak için üç puan gerekliydi ve o puanlar bu kadar gayretle gelmeyecekti.

Gölcükspor düşüyor beyler,farkında değil misiniz? Ne olacak şimdi? Oynanacak son maçlarda Gölcükspor'un ve düşmeye aday diğer takımların alacağı sonuçlara göre Gölcükspor'un durumu belli olacak. Durumu belki de averajlar belirleyecek.

 Bu sıkıntıları yaşamamak için deplasmanda Bağcıları mutlaka yenmek zorundayız. Aksi durumları düşünmek bile istemiyorum.

Gelinen bu durumun sebeplerini ve müsebbiplerini elbette konuşacağız,bu hakkımızı saklı tutuyoruz. Şimdi zamanı değil.

Gelelim Kocaelispor'a ; Bu hafta da Muğla'ya yenildik. Play-off garanti olduktan sonra iyice gevşedik. Bunu da normal karşılamak lazım. Herhangi bir sakatlığa uğramadan play-off maçlarına tam ve en güçlü kadromuzla çıkmanın hesaplarını yapıyoruz. Kadere bakın ki son maçımızı Gölcükspor'un düşme potasındaki rakibi ve ilk yarı maçında bize tribünde yer vermeyen Trabzon 1461 ile oynayacağız. Son haftalarda gösterdiğimiz gevşekliği bu maçta üzerimizden atacağımızı,spor kuralları içerisinde rakibi yeneceğimizi umuyorum. Elbette önceliğimiz 5 gün sonra oynayacağımız play-off eleme maçlarıdır. Ancak çıkaracağımız kadronun da bu maçı galibiyetle bitireceğine inanıyorum. Gölcükspor'un kendi kuyusunu kazdığı son maçın telafisini bu maçta yapabiliriz. Trabzon'u yenip Gölcük'e bir şans daha sağlayabiliriz. Ama bu olmazsa da sakın Gölcük camiası Kocaelispor'u suçlamasın. Sen önce kendi yapmadıklarını hedefe koyacaksın.Senin umurunda olmayanı başkasından beklemeyeceksin.