01 Aralık 2020 Salı 12:40:39

Erol'dan KAÇMAZ

Erol'dan KAÇMAZ

Şampiyonluk

Paylaş

 

Kocaelispor yaşadığımız pandemi sürecinde TFF’nin tescil kararının ardından bu sezon hak ettiği şampiyonluğuna kavuştu. İki kez ertelenen antrenmanların başlamasına rağmen yeşil siyahlı ekip 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği’nin TFF’yi ikna ederek alınan kararın ardından şampiyonluğu anasının ak sütü gibi hak etti. Şampiyonluk tüm takımların sezon sonunda kavuşmak için bütün bir sezon boyunca verdiği mücadelenin sonunda hedefe ulaşmanın mutluluğudur. Fakat bu durum Kocaelispor için çok farklı.

 

Kocaelispor’un hak ettiği şampiyonluğunu kutlaması hiçbir kubülün şampiyonluk sevincinle eşdeğer değildir. 8 yıl aradan sonra yeniden döneceğimiz 2. Lig aslında bizim hedeflediğimiz Süper Lig için daha bir başlangıç. Kocaelispor bugüne kadar geçmişte yapılan hatalardan dolayı adının yakışmadığı ve bir daha adının geçmeyeceği liglerde inanılmaz bir mücadele verdi. Eski futbolculardan Orhan Görsen’in Kulüp kapanmasın diye Başkanlık yaptığı, Bahri Yavuz ve yöneticilerinin gecesini gündüzüne katarak “Kocaelispor yok olmasın" diye başlattığı kampanyaya bir çok takım ve taraftarlardan gelen destekle bugünlere gelmemizde en büyük etkenlerdi.

 

Amatöre kadar gerileyen hiç bilmediğimiz statlarda maça çıkan yeşil siyahlı formalı aslan parçaları her zaman Kocaelispor’u en iyi şekilde temsil ettiler. Amatör lig de ve profesyonel liglerde taraftar rekorlarını kıran yine Kocaelispor’du. Puan silme cezaları, alt liglere düşürülme cezaları hiç birini yıldırmadı. Bu sezon hariç altyapıdan gelen futbolcularla ve İzmit’in çocuklarıyla şampiyonluk yaşayan Kocaelispor’da yönetim uzun uğraşlar sonunda transfer tahtasını açarak ilk kez geniş kadrolu oyuncu kadrosuyla yeşil siyahlı taraftarların huzuruna ancak Sakarya’da oynanan hazırlık maçında çıktı. Sarkaya ile oynanan özel maçta şampiyonluğun ilk sinyalini veren yeşil siyahlılar taraftarlardan tam not aldı.

 

Antalya’da penaltılarla kaçırdığımız, Çorumspor karşısında evimizde rövanşta yenilerek avucumuzun içinden kayıp giden 2. Lig kapısını bu kez ardına kadar açarak hedefe ulaştık. Yeşil siyahlı camiada kimse yılmadı, savaştı ve pes etmedi. Yeşil siyahlı taraftarlar ilk kez gittikleri deplasmanlarda ebedi dostluklar kurmalarına rağmen kontenjan denilen ilginç bir uygulama ile yıllardır boğuştular. Türkiye’nin dört bir yanını Evliya Çelebi gibi Kocaelispor’a desstek için gezen taraftarlar yıllar sonra yeniden 2. Lige dönüşün sevincini şampiyonluğu kutlamayı hak ettiler. Kocaelispor’un şampiyonluğu hayırlı olsun. O sene bu sene, bundan sonra her sene.

 

 

 

 

Bu taraftara şampiyonluk yakıştı

Yıllarca Kocaelispor’un peşinden gitmedikleri deplasman kalmayan ülkemizin dört bir yanında sevilen ve sayılan Hodri Meydan Taratfralar Derneği ile birlikte Kocaelispor’a gönül vermiş taraftarlara bu şampiyonluk çok yakıştı. Yıllar öncesinde “Türkiye’ye bakan Kocaeli bir Kocaelispor’a bakamadı” diyerek pankart asan, koronavirüs döneminde 1877 Alemdağspor maçı öncesinde takımı statta koruyucu elbise ve maske ile karşılayan her zaman önemli mesasjlar veren Kocaelisporlu taraftarlar şimdi hak ettiğimiz bu şampiyonluğu kutlamak için hazırlıklara başladı. Bu şampiyonluk en çok taraftarlara yakıştı.

 

 

 

 

Muhteşem Süleyman

Kocaelispor’da takım kaptanlığı görevini üstlendikten sonra takım içinde tüm arkadaşlarıyla birlik ve beraberlik dahilinde şampiyon takımın kaptanı olan Burak Süleyman gerçekten mutteşem bir futbolcu.  Gölcükspor’da forma giydiği dönemde kırmızı siyahlı temsilcimizin 3 puan kazandığı bir maçta attığı gollerle o zaman görev yaptığı gazetenin manşetine “Muhteşem Süleyman” olarak yazdığım için son derece gururluyum. O zamandan bu zamana muhteşem futboluyla, muhteşem kişiliğiyle herkesin gönlünde taht kuran Burak Süleyman’ın ismi  tarih sayfalarına ismi altın harflerle yazılacaktır. Helal olsun sana kaptan, helal olsun sana Muhteşem Süleyman.

 

 

 

Golcüler

Kocaelispor’un altyapısından yetişen Gökdeniz Bayrakdar ile bu sezon başında transfer ettiğimiz gol kralı Yakup Alkan geride bıraktığımız sezonda attıkları gollerle Kocaelispor’un şampiyonluğunda önemli pay sahibi olan isimlerin başında geldiler. Körfez Burunga Tesisleri’nde yapılan meşaleli kutlamada beyük sevinç yaşayan iki golcü bu özel günü kulüp müdürü Anıl Sarıfakioğlu ile bir araya gelerek yaptıkları özçekim ile perçinlediler. Yakup ile Gökdeniz’e sporculuk yaşamlarında başarılar dilerim.

 

 

 

 

Meşaleler yansın

Pandemi sürecinde Kocaelisporlu taraftarlar daha önce TFF’nin ligleri tescil etmesini bekledikleri dönemlerde sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde meşaleler alarak liglerin tescil haberlerini beklemiş ve beklenen karar çıkmamasına rağmen bazı mahallelerde meşale yakarak yine Kocaelispor’a desteklerini sergilemişlerdi. TFF’nin son tescil kararının ardından Körfez Burunga Tesisleri’nde kampta olan yeşil siyahlı futbolcular bu kez meşalelerle şampiyonluğu kutladılar. Futbolcuların ardından kentte büyük bir hazırlık yapılıyor. Şampiyonluk kutlamaları için artık yakın meşaleleri.