Bütün sırlar ifşa oldu!

Paylaş

Amerika’da seçim yapılacak…

Kasım ayında…

Trump’ın defteri dürülürse yeni bir isim başkan seçilecek. Alternatif en güçlü isim Biden denilen bir adam.

Türkiye’yi almış hedefine…

İlginç sözler kullanmış bir gazeteye verdiği röportajında.

Mülakat aralık ayında yapılmış…

 

 

Ne demiş bu bidon kafalı?

“Yapacağım en son şey, ona (Erdoğan’a) Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu. Bence ona (Erdoğan'a) çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım. Parlamentoya katkı sunmak isteyen Kürt toplumunu entegre etmek için... Bu iş bir süre iyi gidiyordu.

Bir yol haritamızın olduğunu açıkça göstermemiz lazım. Düşündüğümüz şeyle ilgili sesimizi yükseltmemiz lazım, bedel ödemeli. Nasıl çalışacaklarını anlamak için çevresinde F-15 savaş uçağı uçurdukları hava savunma sistemi olduğuna göre ona belli silahları satmaya devam edip etmeyeceğimiz konusunda bedel ödemeli.

Yani çok endişeliyim. Ama benim yaptığım gibi onlarla doğrudan temasa geçip Erdoğan’ı yenecek duruma gelmeleri için hala var olan Türk liderliği unsurlarından daha fazla verim almalı ve onları güçlendirmeliyiz. Darbe ile değil, seçim süreci ile... Partisi, İstanbul’dan dışarı atıldı. Peki, biz ne yapıyoruz? Burada oturup boyun eğiyoruz.

Yapacağım en son şey, ona Kürtler konusunda boyun eğmek olurdu. Kesinlikle en son şey. Ve onlara Kürtlerle ilgili olarak birkaç görüşmem oldu. O dönem henüz üzerlerine gitmiyorlardı. Yani şunu göstermemiz lazım. Türkiye, Rusya'ya bağımlı olmayı istemek zorunda değil. Uzun bir zaman önce o elmadan bir ısırık aldılar. Ama şu ana kadar onlara davrandığımız şekilde davranmaya devam etmeyeceğimizi anlamak zorundalar. Yani çok endişeliyim. Hava üslerimiz ve onlara erişimimize dair de çok endişeliyim. Bence bölgedeki müttefiklerimizle bir araya gelerek, onun bölgedeki faaliyetlerini nasıl izole edeceğimizle ilgilenmek bizim için son derece fazla iş olacak.

Özellikle Doğu Akdeniz’de petrolle ilgili faaliyetleri ve görüşülmesi uzun sürecek olan çok sayıda başka şey... Ama cevabım evet, endişeliyim.”

Adam çok net konuşmuş.

Diyor ki; “Recep Tayyip Erdoğan benim ve ülkemizin düşmanıdır. Bu adamın hakkından gelmelidir…”

Şimdi bu adamlar Türkiye’de muhalefete destek vererek Erdoğan’ı indirmeye çalışıyorlar ya, yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı, “dostlarımız” denilen çoğulun kim ve nereyi gösterdiği…

 

 

Bir taraftan şunu da düşünmek lazım.

Adamın endişeli olması çok doğal. Çünkü bugün o bildikleri, arzu ettikleri eski Türkiye yok…

Biden’in bu açıklamalarının İngilizce haberi, geçtiğimiz mayıs ayında Anadolu Ajansı tarafından yapılmış.

Çok açık konuşuyorum, aradan 8 ay geçmesinin ardından bu hadsizliğin fark edilmesi, iktidarın da, muhalefetin de, medyamızın da büyük bir ayıbıdır. Bu kadar söylenen skandal sözler 8 ay sonra karşılık buluyorsa vay benim ülkeme!

Bakın, dün yaşadıklarımızı unutmayalım…

Hele hele 15 Temmuz ihanetini…

15 Temmuz 2016 tarihindeki ülkemizi dizayn etmek isteyen ABD güdümlü ihanet şebekesine Türk milleti nasıl ders verdiyse, bugün de kendi geleceği ile ilgili kararlar almak isteyenlere aynı şekilde yanıt verecektir.

Bundan kimsenin endişesi olmasın.

Yaşanan bu kadar gelişme…

Bu girişim…

Kullanılan skandal cümleler aslında arka planda yapılan büyük planı da gözler önüne seriyor.

Aslında farkında olmadan bütün kirli sırlarını ifşa ediyorlar…