05 Mart 2021 Cuma 09:20:31

Hoş geldin Erhan Altın

Paylaş

 11 yıllık aradan sonra tekrar olman gereken yerdesin. Bu konuda karar verenleri kutluyorum. Bence de bu karar doğru oldu. Zaten benim bu konulardaki tarafım hep yerliden,Kocaelispor’ludan yanadır. Kendi insanımızın bize daha faydalı olacağına inanırım. Erhan hocamız hem sporculuğunda hem antrenör ve teknik direktörlüğünde Kocaelispor’a doğru hizmet etmiş bir kardeşimiz.2008-09 sezonunda,süperligden düştüğümüz yıl Yılmaz Vural’dan sonra göreve geldiğinde çok başarılı olmuştu.Hatta Yılmaz hocanın yerine onu getirseydik düşmezdik diye düşünüyorum. Oysa Ylmaz hocanın gelmesinde oldukça aktif rol aldığımı ve bundan daha sonra rahatsızlık duyduğumu da itiraf etmeliyim. Ancak Kocaeli futbol kamuoyu isimli, şöhretli hocalara alışıktır düşüncesiyle bu yönde çabalamıştım. O dönem de Yılmaz hoca gelebilecek en bilinen isimdi. Şimdi Erhan Altın dönemi.

 

Hocamız “nerede kalmıştık” diyerek göreve başlayacak. Takımımızın Manisa maçındaki 6-1 lik mağlubiyetin karşılığı “Kötü takımız,yetersisiz” düşüncesinden uzaklaşalım. Biz o kadar kötü değiliz, oyun planımızı, fizik gücümüzü ve birbirimize alışkanlıklarımızı geliştirdiğimizde daha iyi takım olacağız. Maalesef onca transfere rağmen hala oyuncu takviyesi isteniyor ve yapılacak gibi de görünüyor. Onlar da hocanın tespiti doğrultusunda yapılırsa şampiyonluğa oynamaya devam ederiz. Bu haftaki Çorum maçını kazandığımız takdirde kendimize olan güvenimizi tazelersek, önümüze daha güvenle bakacağız.Erhan hocamızın takımı kısa zamanda tanıyacağını,gerekli dokunuşları yapacağını düşünüyorum. Zaten kişisel ilişkiler ve motivasyon yönünden çok başarılı bir hocamızdır. Gurup başarılarında bunların çok önemi var. Futbolu doğru yorumladığını da daha önceki zamanlardan biliyoruz. Ben ümitliyim,enseyi karartmaya, gereksiz felaket tellallığı yapmaya, hocamız ile ilgili bilgiye dayanmayan, karalama anlamı çıkacak yorumlar yapmaya hiç gerek yok. Böyle zamanlarda daima pozitif olmakta yarar var.

 

Yapılan yanlışlardan ders alalım,aynı yanlışları yapmamaya gayret edeli, bilmediğimizi soralım, öğrenelim veya bilenleri görevlendirelim. Eleştirileri “yardımcı düşünceler” olarak algılayalım. Elbette eleştiri dozunu,niyetini suistimal edenler de olacaktır. Bunları da dikkate alıp gereksiz tepki ve demeçlerden kaçınalım. Zaman birlik zamanıdır. Hedefe ancak birlikte ulaşabiliriz. Yöneticilere düşen kulüp yapılanmasını yeni baştan yapılandırmaktır. Bunu yaparken , kendilerini özellikle takımla ilgili teknik kararlardan uzak tutup, görevlendirdikleri insanları denetleme görevini yapmaktır. Yönetim; hedef koyan, hedefe uygun strateji belirleyen, buna uygun bütçe yapan/oluşturan ve uygun görevlendirmeler yapan konumunda olmalıdır. Transfer, ancak bütçe uygunluğu açısından sizi ilgilendirir. Onun dışında birkaç menajer, hoca tanımanız sizi bu konuda bilgili yapmaz. “Doğruları, doğru insanlarla yapmayı” başarabilirsek “başarı” kaçınılmazdır.