06 Mart 2021 Cumartesi 03:52:00

İlk deplasman galibiyeti, ilaç oldu

Paylaş

Yeniden takviye edilmiş, henüz uyum dönemini atlatamamış bir bir takımız. Sezon başı yapılan bir sürü yanlışlarla, sezon çalışmalarına erken başlamamıza rağmen hazır hale gelemedik. Yanlışlıkları daha önceki zamanlarda yazdık, konuştuk. Erhan hoca ve ekibinin gelmesi, Zeki Kaya’nın da aktif olarak işin içine girmesiyle yepyeni bir döneme başladık. Bu arada da üç takviye daha yaptık. Son takviyeler oldukça iyi oyuncular. Ben takıma katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Tüm bu yenilenme sürecinin tabii ki bir uyum süreci olacak. Bu zamanı ne kadar kısaltabilirsek o kadar ümitli olacağız. Gurubumuzda en favori takım Manisa gibi gözüküyor zira bu hafta da deplasmanda yine farklı kazandılar. Onun dışındaki takımlar o derecede değiller. Esasen bizim maçta seyrettiğim Manisa takımı da, aldığı neticeler rağmen çok çok iyi değil. 5-6 hafta sonra bir maç daha yapsak bu maç ortada olur ve hatta biz biraz ağır basarız.

Futbolda oyuncu gücü elbet çok önemli ancak oyun planlaması, plana uygun oyuncu görevlendirmesi ve seçimi daha da önemli. Bu da tamamen Teknik Direktörün sorumluluğu. Erhan hocanın bu konuda giden hocadan çok çok önde olduğunu biliyorum. Geçen yıl oyuncu gücüyle kazanılan şampiyonluğu hocaya fazlaca mal eden önemli bir kalabalık vardı. Aynı kalabalığın bir hatta Türk futbol taraftarının çok sevdiği yüceltmelerden olan imparator güzellemesi ile tezahürat yapıldı. Şimdi aynı topluluğun bir kısmı gidenin arkasından sokak diliyle, “Sallıyorlar”. Giden hocaların aldıkları malzemelerin fiyatı üzerinden hakaretler ediyorlar. Ayıptır beyler, koskaca Kocaelispor kulübü çalıştırdığı hocalarına elbette malzemenin en güzelini en çoğunu alır. Bu malzemeler de alınana ait olur. Bunda hiçbir yanlışlık yok. Adamlar iki ay giydikleri malzemeleri kulübe bırakacaklar, bizde onları gelen hocalara mı vereceğiz yani. Olurmu öyle şey, bunu düşünmek bile ayıp. Hem o malzemeler onların iş elbisesi. Fabrikalarda çalışan arkadaşlar ayrıldıklarında iş elbiselerini iade mi ediyorlar. Bırakın bu konuları. Biz asıl konuya odaklanalım.  Giden gitti, bu süreçte gidenin kusuru kadar yönetimin de kusuru var. Hiç bir şey tek taraflı değildir.

Biz şimdi devre arasına kadar olan bölümü en az puan kaybıyla kapatmanın hesabını, çalışmalarını yapalım. İnançım odur ki devreye liderin 5-6 puan gerisinde girsek bile, ikinci yarı İnşaallah seyircili de olursa bu avantajımızı kullanır lideri yaklayıp geçeriz. Bizim en zor günlerimiz önümüzdeki 6-7 maç ondan sonra takım belli bir ritim kazanır. Afyon maçında Çorum maçından daha iyiydik. Beklediğime yakın bir oyunumuz vardı. Tabii çok eksiğimiz de var. Bunları benim kadar Erhan hoca da görüyor ve mutlaka gelişmesi yönünde çalışmalar yapıyor.B u geçiş döneminde galibiyet çok önemli. Oyunun güzelliğinden önce gelişimine ve sonuca tesir edişine bakacağız. Bazen sonuç almak için estetikten vazgeçmek gerekir. Şampiyon olmak için kötü dönemlerde de 3 puan almalısınız. Afyon maçı da böyle bir maçtı. Kazandık ve kendimize olan inancımızı geliştirdik. Şimdi her maçı nasıl kazanırız onun peşinde olacağız. Bunun çalışmalarını yapacağız. Oluşturulan kadro konusundaki bugüne kadar yaptığım tüm eleştirilere rağmen bu kadronun da bazı şeyleri başarabileceğine inanıyorum. Yeterki Teknik seviyede hata yapmayalım. Kenar yönetimin de kalitesi ve deneyimi ümitli olmamı kolaylaştırıyor.