05 Mart 2021 Cuma 10:30:45

'HOSTEL' TÜRKİYE’DE ÇEKİLDİ…

Paylaş

“Hostel-Otel” diye bir film vardı anımsar mısınız? Korkunç hikayelerin yaşandığı insanın içini ürperten bir film.

 

Bizim ülkede de yeni bir Otel filmi çekiliyor hemen anlatayım.

Yer: Bazı Oteller tüm Türkiye

Konu: Pandemi

Senaryo: Sorumsuz otel sahipleri-yöneticileri

Oyuncular: Sorumsuz insan evlatları

Müzik: Lucifer

Senaryoya bakış:

Film 2020-21 yıllarında Türkiye’nin 81 vilayetinde ve ilçelerinde geçiyor.

Konuyu biraz özetleyelim.

Hasan, Ahmet, Mehmet, Ali, Ayşe ve Fatma bir karar alırlar, yasaklardan sıkıldık bir yere gidip otursak yesek içsek biraz kafa dağıtsak derler.

Fakat nasıl olur her yer yasak!

Otel sahibi bir arkadaşlarının aklına mükemmel bir fikir gelir. Otele müşteri gibi gideceğiz ve kayıt yaptıracağız, böylece restoranda oturup istediğimiz gibi yiyip içeceğiz.

Derhal bu planı devreye sokarlar, plan tıkır tıkır işlemeye başlar. Resepsiyona gelinir, dümenden bir kayıt açtırılır, bir oda numarası verilir ve restorana müşteri olarak oturmaya hak kazandırılır.

 

***********************************

 

Gece sanat müziği eşliğinde nefis yemekler ve içeceklerle devam ederken, aynı masada oturan Ahmet Mehmet’e ve Ayşe’ye virüsü bulaştırır, gece biter evlere dönülür.

 

 

Mehmet ailesinin yanına gider ve hoş sohbet başlar, olaydan birkaç gün sonra Mehmet’in babası rahatsızlanır ve hastane kaldırılır “durumu ağırdır”.

Ayşe bir fabrikada çalışmaktadır, işine gider gelir, iş yerinde beraber çalıştığı üç arkadaşı rahatsızlanır ve kovid tanısı koyulur. Onların aile bireylerinde de kovid belirtileri çıkar, Ayşe’nin annesinin gittiği bakkal ve manavda kovid olmuştur. Manava gelen otuz müşteride de test pozitif ve onlara bağlı aile bireylerinin 400’e yakın pozitif ve seyahat eden yakınlardan 2 bin ve o 2 binden 30 bin ve bunların 3 bini yaşamını kaybeder… Gelecek günlerde bu sayı yüzbinlere ulaşacaktır, ölenlerin sayısı on binlerle anılmaya başlanacaktır.

NASIL AMA? OTEL filmini aratmadı değil mi?

 

****************************************

 

Bu nasıl bir sorumsuzluktur? Bu nasıl bir vurdumduymazlıktır? Bu nasıl bir vicdandır ey insanoğlu sorarım size?

Bahsettiğim bir film senaryosu değil, bugün Türkiye’de yaşanılan bir rezaleti anlattım! Neredeyse tüm illerde bu teknikle müşteri kabulü yapılan oteller var, işini layığı ile yapan vicdan sahibi tüm işletmeler bu yazımın dışında alnı öpülesi insanlardır.

Ben bu yazıyı yazarken, bunlar para kazanıyor biz neden ‘’ kazanamıyoruzu ‘’ temsil eden bir zümre adına yazmadım, siz eğleneceksiniz yiyip içeceksiniz diye, bu ülkede virüsü yayamazsınız diyen zümre adına yazdım.

Evet arkadaş! Buna hakkınız yok, böyle bir para kazanma şeklide yok! Buradan vicdanlara sesleniyorum, lütfen bu hatadan dönün bütün milletin vebali boynunuzdadır bilginiz olsun.

Yorumlar
 • Bora Gencer

  Tebrikler ,çok doğru tespit :)

 • Bora Gencer

  Tebrikler ,çok doğru tespit :)

 • Adil

  Maalesef çok haklısınız, bazı kafelerin arka tarafında oturan tavla oynayanlar var.

 • Suzan Bulut

  Ben aylardir izoleyken boşuna uğraşmışım. Ben de çıkmak gezmek bir yerlerde yemek yemek eğlenmek istiyorum. Nerden baksan tutarsizlik nerden baksan ahmakça sürüyor pandemi...kalemine saglik sevgiki Barkın