12 Nisan 2021 Pazartesi 18:45:39

2021 PANDEMİ SÜRECİ

Paylaş

Zorlu geçen pandemi sürecinde belirsizliklerin devam edip etmeyeceği  merak konusu.  Devam eden bu süreç ileriye dönük plan yapmamızı engellerken hepimizi bilinmezliklere  sürüklüyor. İşte bu yüzde hayatımızdan ne zaman çıkıp gidecek, uygun zamanlar nelerdir hepsini sizler için titizlikle inceledim.

Yeni normal yaşamımızı nasıl etkileyecek

Eğitim ve çalışma hayatlarımızda yıl sonuna kadar kısıtlamalarla karşı karşıya gelebiliriz. Artık yeni düzenle beraber eğitim sistemi  dahi yüz yüze mi yoksa uzaktan mı diye iki seçenekli bir hale dönüşebilir. Bir çoğumuz evden işlerimizi idame ettirmek durumunda kalabiliriz.  Halka açık mekanlarda yeni yapılanmalar söz konusu olacak ve  artık eskisi gibi özgürlük beklememeliyiz. Doğa ile iç içe insanlardan daha uzak seyehat planları yapılacak. Yani Doğa  ana bize kucak açtı biz de koşacağız. Herkes seyehat yapmak isteyecek ama bunun için aşı kartı mecburi kılınacak. Hızlı testler her yerde yapılabilir olacak.

Pandemi ne zaman bitecek

Bu pandemi biter diğeri gelir. Zaten hiç bir zaman bitmeyecek sadece grip gibi bağışıklık kazanacağız. Diğeri gelir demişken Kasım sonrası sürüngenlerden bulaşabilecek  bir virüs daha belirebilir. Nisan sonrası pandemi ile mücadele de önemli bir sürece giriyoruz. Öngördüğüm kadarıyla Temmuz da ciddi bir azalma ve Eylül sonrası asıl rahatlama süreci olacak.