15 Haziran 2021 Salı 00:31:13

İLK TRANSFERİ YAPTIK

Paylaş

Şampiyonluk geldi, şimdi sırada daha çok şey var. Bir yandan pandemi etkisinin azalıp kutlamaların yapılması derken diğer yandan da en önemli olan önümüzdeki sezonun kadrosunu kurmak için çaba gösterilmesi gerekiyor. Görünen de o ki yönetim bunu en iyi şekilde yapıyor. İlk transferi Gine Milli takımının da futbolcusu olan Novi Pazar’dan Abdoulaye Cisse’yi alarak yaptık. A Milli takımımızın Gine ile hazırlık maçını izleyen zaten 6 numarasıyla Cisse’yi görmüştür. İzlediğim kadarıyla TFF 1. Lig için iyi bir topçu görevini en iyi şekilde yapıyor. Tabi Milli takımımıza karşı oynamaktan da olabilir çok fazla hücuma katkı veremedi. Ama dediğim gibi TFF 1. Lig için gayet iyi bir transfer oldu.

BAHATTİN BU SEZON BORCUNU ÖDER

İç transferde de biraz şaşırmadım değil. Resmi olarak kulüp şuanda Mervan ve Bahattin ile anlaştı. Mervan’ı hepimiz bekliyorduk. Ama Mervan’ı forma giyebileceği bir takıma kiralık olarak gönderirsek daha faydalı olur önümüzdeki yıllar için. Çok da uzağa gitmeye gerek yok. Derince yada Darıca gibi takımlarımız profesyonel liglerde onlara vererek değerlendirebiliriz. Hatta beklersek belki 6 kulübümüzden biri de 3. Lig’e çıkarsa onlara da verebiliriz. Sadece sürekli forma giymesi bence çok önemli. Çünkü Mervan geçtiğimiz sezon kaliteli bir kumaşının olduğunu gösterdi. Sadece biraz daha tecrübeye ihtiyacı var. Bahattin ise şaşırtıcı olan kişiydi. Sezon boyunca gösterdiği performans soru işaretleriyle dolu demek bile fazla iyimser olur. Ama bir yıl anlaşıldı Mustafa hoca da güvendiyse vardır bir bildiği deyip güvenmemiz gerekiyor. Ayrıca bakınca da Bahattin’in bu takıma bir borcu da var sayılır. Bu sezon bunu ödemek için tam fırsatı olacak.

YÖNETİM BANA GÜVEN VERDİ

Geçen yazımda belirtmiştim şimdi kulübümüze menajerler deyimi yerindeyse musallat olacak. Oldu gibi de ama çok dikkatli olmamız lazım. Artık 2’lik futbolcu bize 10’luk mu gelir yada futbolla alakası olmayan birini bize futbolcu diye göstermeyemi çalışırlar belli olmaz. Bu ikinci dediğime inanmayanlar Ali Dia ve Carlos Kaiser’in hayatını araştırabilir. Futbol dünyasında neler oluyormuş anlarlar. Hatta Dia’nın ki Premier Lig’e yapılmış bir sahtekarlık örneği olması sebebiyle TFF 1. Lig’e yapılması pek imkansız değil, çok hem de çok dikkatli olmakda fayda var. Ama transfer görüşmeleri öncesi gerek Başkan Engin Koyun, gerekse de yönetimin açıklamaları beni rahatlattı. Kocaelispor’un parası sahtekarlara gitmeyecek. Bana bu konuda yönetim açıklamalarıyla güven aşıladı.

İKİNCİ KURUCUMUZ BAHRİ YAVUZ OLDU

Kocaelispor hakkında kısa ama önemli bir konudan daha bahsetmem gerek. Aslında geçen hafta unuttuğum bir konu oldu. Şampiyonluk coşkusundan bahsederken unuttuğum bir isim oldu. Hatta birçok isim Kocaelispor’un maddi olarak en zor zamanlarında sahip çıkan ve kurtaran isimler oldu. Ama bence hepsi arasında bir isim daha önemli bir iş yaptı. Elini hatta gövdesini taşın altına koydu. O isim tabiki de Bahri Yavuz. Kulüp amatöre düştü kapanacak diye herkes düşünürken o düşünmenin ötesine geçti, faaliyetleri ile aslında bugünlere gelmemiz de büyük rol oynadı. Tarihimizi hatta Osmanlı tarihini belinler bilir. Osman Bey’in kurduğu Osmanlı Devleti’nin geçtiği kötü dönemden kurtaran ve ikinci kurucusu olarak Çelebi Mehmed kabul edilir. Bence Kocaelispor için de bu durum uyarlanırsa ikinci kurucu isim Bahri Yavuz diye kesinlikle diyebiliriz. Bahri Yavuz’u amatöre düştüğümüz sezon ve sonrasında yaptıklarına baksın işte o sayede de şuanda şampiyonluk ve TFF 1. Lig’i kutluyoruz.

*****************************************************************

BAL HEYECANINI YAŞAMAYA BAŞLADIM

Son olarak Bölgesel Amatör Lig’den bahsedeceğim. İnşallah bir sonraki yazımda da iki maçlık serüvende ilimiz takımların değerlendirmesini yaparım. Yarın Bölgesel Amatör Lig’e start veriyoruz. Hem de öyle normal start vermeyeceğiz. Üç tane kent derbisiyle başlayacağız. Taraftar olmayacak olması çok kötü oldu. Keşke yarı kapasiteli alınsa da futbola biraz daha doymuş olsaydık. Ama yine de çok büyük beklentide olmayalım. En azından maçlar artık başlıyor buna şükredelim. Bütün takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Umarım sezon sonunda 3. Lig’de ikiden daha fazla takımımız olduğunu görürüz. Kent derbileri için de sakatlıksız zevkli mücadeleler olması dileğiyle diyelim.

***************************************************

GÖNLÜMÜZ MİLLİ TAKIMLA BİRLİKTE OLACAK

Cuma günü bir başka heyecan da yaşayacağız. Bu Milli bir heyecan olacak. Milli takımımız Avrupa Şampiyonasına başlıyor. İlk rakibimiz İtalya olacak. Ben şampiyonadan çok umutluyum. Oynanan futbol bunu gösteriyor. Ama top yuvarlak saha düz belli olmaz. Kura şansı da çok önemli inşallah İtalya’ya karşı 3 puanla başlarız devamı da aynı şekilde gelir.