29 Temmuz 2021 Perşembe 20:49:07

NESİLDEN NESİLE AKTARILACAK DESTAN: “15 TEMMUZ”

Paylaş

Bir dolarlık ederi olan vatansızların ülkemizi içeriden işgale yeltendiği, 15 Temmuz hain darbe girişimi üzerinden tam 5 yıl geçti.

O gece ailemle evdeydim. 1 yaşında olan kızım Hatice Hüma’yı ayağımda salladım. Uyumadı. Sonra televizyonu açtım. TRT spikeri Tijen Karaş’ı darbe bildirgesini okurken görünce ilk önce kısa bir şok yaşadım.

Eşimi çağırıp, “hanım gelir misin, ben mi yanlış görüyorum darbe mi oluyor” dedim.

Diğer iki çocuğum Vefa ve Ahsen uyuyordu. Onlara baktım. Hüma’yı annesine verdim ve “ben gidiyorum” dedim. Göz göze gelmiştik. Belki de dönüşü olmayan bir yolculuktu. Çoraplarımı giymeden aniden evden çıktım.

Amcaoğlu Ali Yılmaz’ı aradım. Telefonda, “partinin önüne gel” dedi. Doğu kışladan yürüyerek parti önüne geçtim. Park halindeki araçlardan bir tanesinin radyo sesini dışarıya vermiştik.

Saatler 00.25’i gösterirken radyodan, Sayın Erdoğan’ın sesini duyduk. CNN Ankara temsilcisi Hande Fırat’ın Face Time üzerinden yaptığı görüntülü konuşma bizi kendimize getirdi. Allah’ımıza şükrettik.

Erdoğan, halkı meydanlara havaalanlarına davet ediyor ve “ben Halkın gücünden başka bir güç tanımıyorum” diye ekliyordu. O yayından sonra bir ülkenin tarihi değişti. Santral yokuşundan, sahil yolundan, Yahya kaptandan çarşıya doğru insan seli akmaya başladı. Şanlı ordumuzun içine yuvalanmış vatansızlar, sokaklara dökülen milyonlar tarafından püskürtüldü.

İHANETLERİN EN BÜYÜĞÜ

Bu topraklar birçok ihanet gördü. Lakin “15 Temmuz” gibisini görmedi. Mübarek Din-i Mübîn İslâm’ı kullanıp insan devşiren bu ihanet şebekesinin başı, yıllarca kürsülerden sahte gözyaşı döktü.

 

Bu ihanet; din duygusunun zayıflamasına, dindarlara, vakıflara olan bakış açısının zarar görmesine sebep oldu.

 

Milletin Meclisi, büyük savaşlarda bile düşman milisleri tarafından bombalanmamıştı. Düşman askerlerinin yapmadığını, şanlı üniformamızı giymiş katil sürüsü yaptı.

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi başlatılan işgal girişimi, tüm yurtta 21 saat içinde kontrol altına alındı. Karanlık gecenin nurlu sabahına çıkarken kanıyla ve canıyla bedel ödeyen kardeşlerimiz oldu. Ankara’da 150, İstanbul’da 99, Muğla’da 2 canımız şehadete yürüdüler.

Ülkemize diz çöktürmeye çalışanlara karşı, Cumhurbaşkanımız liderliğinde istiklalimize canımız pahasına sahip çıkarak tüm dünyaya tarihi bir ders verdik. "TÜRKİYE GEÇİLMEZ DEDİK"

Namlu üzerlerine çevrili iken, FETÖ’cü teröristlerin “yatın, çökün” ithamlarına karşı ; 'yatacak olsak evimizde yatardık' diye cevap veren ruh ÇANAKAKKALE RUHUdur.

Ekmeğini yediği toprağa ihanet eden hainleri unutmayacağız, unutturmayacağız.

ÖLÜRSEK CENNET, KALIRSAK DEVLET BİZİM diyerek yola çıkan şehitlerimizi unutmayacağız. Başta Kahraman Ömer Halisdemir olmak üzere hepsinin ruhları şâd olsun. Onlara bahşedilen o yüce makam bizlere de nasip olsun. Âmin