29 Temmuz 2021 Perşembe 20:35:30

ERZURUM’DA KAMP BİTTİ

Paylaş

Kocaelispor sezon öncesi birinci etap kamp çalışmalarını gerçekleştirdiği Erzurum’dan ayrıldı. Bugün ve yarın takım izin yapacak. Biz de bugün Erzurum’da ki kampı kısa bir şekilde göze çarpanlarıyla ele alalım. İlk olarak çalışmalar, uyum süreci bu tip konularda takım gözle görülür şekilde ciddi bir yol aldı. Daha bunun Körfez Brunga’da ve Bolu’da yapılacak olan çalışmaları da hesaba katarsak daha da iyi olacağımız anlamına geliyor. Erzurum’da futbolcuların hırslı, istekli ve moralli oluşları da ayrı sevindirici oldu. Youtube kanalından gördüğümüz kadarıyla tam bir aile ortamı oluştu. Allah bozmasın diyelim.

MAÇLAR OLUMLU HAVA ESTİRDİ

Gelelim hazırlık maçlarına kimi zaman önemli bir detay kimi zaman ise çok umursanmıycak bir kriter olablir. Ama biz iki maçımızı da kazandıysak bunu kıstas almak zorundayız. Aksi durum futbolcularımıza yaptığımız bir haksızlık olur. Antalya ve Çaykur Rizespor’u yenmek bir de güzel bir futbolla mağlup etmek bizim için çok olumlu oldu. Hatta kalitesi ortada olsa da yeni sezon da ne yapacağını merak ettiğimiz futbolcuların yüksek performans ve istekli oluşları daha da sevindirici oldu.

BAHATTİN’E AYRI PARANTEZ AÇMALIYIZ

İlyas Kubilay Yavuz, İsmet Yumakoğulları, Coelho Özçakmak, Benhur Keser ve Cisse’nin performanları gerçekten yeni sezon öncesi umut veriyor. Burada bazılarınız Bahattin’i saymamış olmama takılabilir. Ama şöyle düşünüyorum, Bahattin geçtiğimiz sezon kötü performans gösterince ayrı bir parantez açarak kötülediysek şimdi de ayrı bir parantez açarak övmem gerekiyor. Gerçekten sezon başı kampıyla beraber çok ayrı bir havaya büründü. Sözleşme uzattığında kötü performansını belirtsem de bu kulübe bir borcu var. Bunu ödemek için oynarsa çok faydalı olur demiştim. Gerçektende şuanda borcunu ödeyecek gibi duruyor. Aynı verimi Ndlovu’dan alamıyoruz. Ama bunu konuşmak için biraz erken. 6-7 ay top oynamamış bir futbolcu haliyle bir süre etkisiz kalacak. Önemli olan sezon başına yetişmesi tam hazır olması. Tabi bir de ne kadar kulüp bile aksini söylese de kilo olarak az biraz problem var. Ama bunun için yeterli süre de olduğunu düşünüyorum. Özel bir programla gerekli olan kiloyada düşecektir. Zaten çok aşırı kilo kaybına da gerek yok. Ndlovu biraz güçlü yapısı olan bir futbolcu yani Hulk görünümlü diyebiliriz. O yüzden bir miktar vereceği kilo bence gayet yeterli olur. Şuan ki performanslara bakınca da ilk 11’de ki forvetimiz kesinlikle Bahattin’dir.

TERCİHİM İSMET OLURDU

Kaleci konusunda da ısrarla yazdığım gibi yine kısa bir şey yazacağım. Gerçi resmi olmasa da bazı konularda önemli yol alındı ama ben tarafımı göstermiş olmam da bir sakınca yok. Korcan bitti gibi artık bence gerek olmayan bir transfer. Evet Korcan çok yetenekli bir kaleci ama elimizde İsmet gibi Erzurum’da başarılı olan bir kaleci var. Bence onu kullanmamız daha mantıklı olurdu. Ben bu süreçte açıkçası İsmetçiyim. Ama takım için hayırlısı ne ise o olsun demekten başka çaremiz yok.

SADECE HASAN’A ÜZÜLDÜK

Kampta tek moralimizi bozan olay ise Hasan Hatipoğlu’nun sakatlığı oldu. Kampta böyle bir sakatlık yaşanması gerçekten moralimizi bozdu. Herşeyden önce sakatlık moralimizi bozdu. Ama onun sonrasında da Hasan Hatipoğlu gibi bir futbolcunun sakatlanması bizleri üzdü. İnşallah korkulan olmaz yakın zamanda toparlar ve takımdaki yerini alır.

GAZETEDE YAZDIĞIMIZ GİBİ BENCE DE TAŞ GİBİ TRANSFER

Kocaelispor hakkında son olarak Mehmet Taş’tan bahsetmek istiyorum. Giresunspor’dan yeni transferimiz. Bence orta saha olarak çok yetenekli işimize yarayabilecek bir isim. Zaten kariyeri yada geçen sezon yaptıkları ortada. CV olarak bize gerekli istatistiği veriyor. Tabi her sezon aynı olacak diye bir durum yok. Bizim tek diyeceğimiz bu sezon da çok iyi performans gösterip takıma faydalı olması. Bunları yazarken iyi transfer ama işin maddi kısmını bilmiyoruz. Burada da Kocaelispor’u zarara uğratacak, haddinden fazla bir para verilmişse o transfere de sonuna kadar karşıyım. Ayrıca hazır konu geçmişken tekrardan yönetime çağrımı yinelemiş olmak istiyorum. Transferler konusunda artık taraftarlar ve basınla bir paylaşım yapılıp şeffaf olunması gerektiğini düşünüyorum.