23 Ekim 2021 Cumartesi 11:21:06

SKOR DEĞİL, MÜCADELE ELEŞTİRİSİ YAPMALIYIZ

Paylaş

Sezona başlangıcı çok kötü yaptık. Hatta genel anlamda bakınca oyun olarak da çok iyi değildik, gerçekçi olalım berbattık. Bazı maçları dışarda tutmak gerekir. Samsun maçında oynamamız gerektiği gibi oynadık. Buna karşı çıkanlar olabilir, Kocaelispor evinde savunma futbolu oynayama diyebilir. Sonuna kadar katılıyorum ama maddi olarak bizden daha güçlü ve kurduğu kadro olarak da bunu takımına yansıtan kulüpler var. Onlara karşı gerekirse savunmaya hapis olarak oynamamız gerekiyor. Bu lige direkt çıkmaya oynamak güzel olur ama çıkarsak ne kadar kalıcı oluruz, maddi olarak ne kadar sağlıklı olur bunlar çok önemli faktörler. İşte bazı maçlarda alınan skoru eleştirmek tamamen yanlış buluyorum. Ama ortaya konan mücadeleyi tabiki de eleştiricez. Hatta gerekirse yerden yere vurucaz. Taraftarımızın özellikle tribünde ve sosyal medya da tepkilerini bunları düşünürek göstermesi gerekiyor.

ŞİMDİ BİR AYNAYA BAKMA ZAMANI

Taraftar konusuna girmişken biraz da orayı konuşmak gerekiyor. Bütün taraftarları tabi şuan söyleyeceklerim kapsamayacak. Ama sezon başında Yeşil-Siyahlı taraftarlar haklı olarak kırık koltuklar sebebiyle tepki göstermişti. Şimdi de bu tepki döndü dolaştı belki o tepki gösterenler yapmıyor ama içimizden birileri yine koltuk kırmaya devam ediyor. Hatta kulağıma gelenler arasında bu koltuk kıran taraftarlar uyarılmasına rağmen uyaran kişiye tepki bile gösterdiğini duydum. Buna toplu şekilde tepki göstermek zorundayız. Uyaran kişiye o anda destek çıkmazsak ilerleyen zamanda uyaran kişide bulamayız.

SABIRLI OYNAMALIYIZ

Keçiörengücüspor maçından bahsetme zamanımızda geldi. Kadrosu nasıl olursa olsun kendi oyununu oynayan bundan asla ödün vermeyen bir takımla karşılaşacağız. Ankara'da benim tahminimce sabırlı bir oyun oynayan ekip olacak ve bizim de aynı şekilde cevap vermemiz gerekiyor. Sabırlı olup en uygun zamana kadar golü gerekirse beklemeliyiz. Kazanacak güçteyiz, hazır 3'te 3 gibi bir seri varken ve bunu 4 maça çıkarma imkanımız varken kaçırmamız gerekiyor. Bu şekilde olması halinde ise içeride oynanacak olan Gençlerbirliği maçındaki kalabalığı düşünemiyorum bile.

HENÜZ KRAL YAPMAK DOĞRU OLMAZ

3. Lig'de artık kötü giidişe Belediye Derincespor dur dedi. 3. Lig olarak genel olarak söylüyorum. Çünkü Darıca Gençlerbirliği ve Belediye Derincespor sezona çok kötü başladı. Darıca Gençlerbirliği'nin henüz galibiyeti yok ve son sıradaki Kızılcabölükspor ile eşit puana kadar geldi. İnşallah bugün kazanır ve artık onlar da çıkışa geçer. Belediye Derincespor'da kazandı ama daha iyiye gidiyor denemez. Bir maçla kral yapmak doğru olmaz. Ama rahat bir nefes aldıran galibiyet oldu. Umarız devamı gelir. Derince'de yarın Karabükspor ile karşılaşacak. Maddi olarak zor günler geçiren ekibe karşı açık ara favoriyiz. Ama bunu ben söyleyebilirim. Futbolcuların bütün ciddiyetle sahaya çıkıp gerekeni yapması gerekiyor.

GÜREŞLERDE GÖLCÜK FARKI

Son olarak güreşlerden bahsedelim. Genel değerlendirmeyi 29 Ekim'de Mersin'de yapılacak olan güreşlerden sonra yapacağım. Ama bu sezona kesinlikle ilimizden güreşe Gölcük damgasını vurdu. Yıldıray AKın ve Nedim Gürel genel anlamda ilimize çok iyi dereceler getirdiler. Getirmediyseler bile yaptıkları güreşlerde gösterdikleri mücadelelerle bize kaybedeceksen böyle kaybet dedirttiler. Nedim Kırkpınar öncesi COVİD-19 hastalığı geçirse de dönüşü harika oldu. Yıldıray ise bu sezon ilimizin en iyi güreşçisi oldu.

YILDIRAY BU YILIN EN İYİSİ OLDU

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'e kendimce bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Alt yaştaki güreşçilere daha çok önem verip Nedim Gürel ve Yıldıray Akın'ın yanına daha nice iyi güreşçiler kazandırmak gerekiyor. Bunu da yapabileceğine kesinlikle inanıyorum. Çünkü önceki gün Manisa Turgutlu'da güreşleri izlerken Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'in de orada olduğunu ve güreşçilerin yanına giderek kısa bir sohbet ettiğini duydum. Bu da ne kadar güreşe önem verdiğini Gölcük'ü güreşte ne kadar ileriye götürebileceğini gösteriyor. İnşallah darısı diğer ilçelerimizin başına diyelim.