KORKAK SİYONİST ORDUSU

Neden bu kadar vahşiler?

Bu sorunun cevabı tahrif ettikleri Tevrat’ta mevcut.

Tanrı bütün dünyayı, güya, Yahudilere vermiş.

Çocuk yaşta bilinçaltına verilen mesajlardan birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Yeryüzünün hâkimi biziz ve yeryüzünde devlet kurmak sadece Yahudilerin hakkıdır” …

“Yeryüzünde bir tek devlet olmalıdır… O da Yahudi devletidir” …

“Yahudi olmayanların ellerindeki bütün mallar Yahudi’nin mirasından; daha doğrusu, onların Tanrısı olan Yehova'nın mirasından çalınmış mallardır” …

“Yahudiler için yeryüzünde iki türlü canlı vardır; insanlar ve hayvanlar… Yahudiler insandır, Yahudi olmayanlar hayvandır” …

Hayvan gözüyle baktıkları Yahudi olmayan insanlara Goyim derler… Goyim demek ise, Yahudi’ye hizmet etmek için yaratılmış olan canlı demektir…

Günlerdir, haftalardır Gazze’de ekmek yok, su yok, elektrik yok, yakıt yok… Hiçbir şey yok…

Şimdi biz bunları duyunca; böyle insanlık mı olur, böyle devlet mi olur diye şaşırıyoruz… Şaşırmayalım… Çünkü inandıkları Tevrat bunu söylüyor…

 

***

Filistin davasına vâkıf olmak için tarihe hâkim olmamız gerekiyor.

Kudüs; Yahudi, Hristiyan ve Müslümanlar tarafından kutsal kabul edilen bir şehir…

Yeryüzünde Mescid-i Harâm’dan sonra inşa edilen ikinci mescid …

Hz. İbrâhim’den itibaren pek çok peygamberin yaşamış bu bölgede. Hz. Süleyman’ın inşa ettiği Beytülmakdis’i orada…

Emevîler devrinde  Kubbetü’s-sahre ve Mescid-i Aksâ inşâ edilmiş.

Müslümanlar 638 yılında Kudüs’ü fethettiklerinde Halife Hz.Ömer Hristiyanlara can ve mal güvenlikleri konusunda söz vermiş, onların haklarını belirten bir anlaşma imzalamıştı. 461 yıl İslâm hâkimiyetinde kalmış olan Kudüs’te Müslümanlar Hristiyanların haklarını korumuş, dinlerine saygı göstermişlerdi. 1099 yılına gelindiğinde Haçlılar tam aksine bir davranışla şehirde bulunan bütün Müslümanları, hatta Müslümanlara yardım ettikleri gerekçesiyle bütün Mûsevîleri öldürerek dünyada eşi görülmemiş bir vahşet örneği sergiledi. (1)

Haçlılar evlerde, camilerde ve yollarda bulunan herkesi kadın, çocuk demeden öldürdüler. Mescid-i Aksâ’ya sığınmış olanlar da kılıçtan geçirildi. Bu katliamın görgü tanığı olan tarihçi Raimundus, mâbedlerin bulunduğu bölgeye (Harem-i şerif) giderken cesetlerin ve dizlerine kadar çıkan kan birikintilerinin içinden geçmek zorunda kaldığını söyler. Katliam bütün dünyada dehşet uyandırdı. Kurbanlarının sayısı kesin olarak belli olmamakla beraber bilinen husus, Kudüs’te mevcut bütün Müslüman ve Mûsevîlerin tamamının öldürüldüğüdür.

Selâhaddîn-i Eyyûbî 20 Eylül 1187’de Kudüs önünde karargâh kurdu. Çok az bir fidye ödemek şartıyla halkın şehri terk etmesine izin verdi.

Haçlıların seksen sekiz yıl önce kana buladıkları şehirde hiçbir taşkınlık yapılmadı; Müslümanlar zafer sevincini olgunluk içinde kutladılar.

Yavuz Sultan Selim, Mercidâbık’ta Memlükler’e karşı kazanılan zaferden sonra 29 Aralık 1516 İdrîs-i Bitlisî’nin de aralarında bulunduğu devletin bir kısım ileri gelenleriyle ve askerle birlikte Kudüs’e geldi. Aralık 1917’ye kadar yaklaşık dört asır Osmanlı hakimiyeti devam etti.

Özellikle Kanûnî Sultan Süleyman döneminde büyük imar faaliyetleri gerçekleştirildi. Kubbetü’s-sahre’nin restorasyonuyla başlayan çalışmalar bugün hâlâ ayakta olan surların inşasıyla sürdü. Yapımı beş yılda tamamlanan, uzunluğu 3 kilometreyi, yüksekliği 12 metreyi aşan surların otuz dört kulesi ve yedi kapısı vardır ve bunların altısının üzerlerinde yapım tarihlerini gösteren kitâbeleri bulunmaktadır. Sultan Süleyman’ın diğer önemli projesi Beytülahm ve Halîlürrahmân’dan Kudüs’e su getiren kanalların tamiri, şehir suyunun dağıtımının yapıldığı havuzların yenilenmesinin yanı sıra beşi sur içinde olmak üzere altı çeşmenin inşası olmuştur.

1870’te toplam nüfus 20.000, 1880’de 30.000 ve 1890’da 40.000 seviyelerine ulaştı. Bu son yıllarda şehirdeki Yahudi nüfus sayısı oldukça arttı ve en kalabalık grup haline geldi. 1900’de 10.000 Müslüman, 10.000 Hristiyan ve 35.000 Yahudi olmak üzere toplam nüfus 55.000’i buldu(2)

Kudüs 1917-1920 yılları arasında İngiliz askerî yönetiminde kaldı. 1920 San Remo Konferansı’nda İngiltere’nin manda yönetimine verilmesiyle de 1948’de İsrail Devleti’nin kuruluşuna kadar devam etti.

***

Bu mübarek topraklar bugün kan gölüne dönmüş durumda.

Dünyada en kısa sürede en fazla çocuğun öldürüldüğü yer: Gazze …

3760 çocuk, 2326 kadın olmak üzere 9061 Filistinli kardeşimizi şehit edildi. (3 Kasım 2023 itibariyle)

Vatanlarını terk etmeden savaşan adları Ubeyde olan bu cengaverler Ümmetin medarı iftiharıdır.

Terör devleti haline gelen İsrail, Gazze’de bataklığa saplandı. Batı’nın maskesi düştü, haçlı barbarlığını tüm dünya gördü.

Siyonistler dünyanın hiçbir yerinde huzurlu olamayacaklardır.

Bu zalimliğe karşı dik duruş sergileyemeyen satılmış Müslüman liderler tek tek not alınmıştır. Türkiye en başından beri vakur bir duruş sergilemiştir.

***

Korkak Siyonistlerin gönüllerine korku salan yiğitlere selam olsun…

Dipnot: 1,2 İslam Ansiklopedisi

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Murat Yılmaz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Demokrat Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Demokrat Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Demokrat Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Demokrat Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Anket Halka soruyoruz: Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
Tüm anketler