Beceriksizliğin kurbanı olduk

Sezon başında Kocaelispor yönetim kurulu şampiyonluk parolasıyla taraftarlarına büyük bir umut vermişti. 70 Milyon gibi bir rakamın harcandığı transferlerde tam bir facia yaşayan Kocaelispor, Sezon başında 17 futbolcu transfer etti. Sezon ortasında da 5 transfer yapan yeşil siyahlılar, bir yıl içerisinde 70 milyonluk bütçeye ulaştı. Ancak sonuç, ligin bitimine bir hafta kala küme düştük. Ligin başından sonuna kadar beceriksiz ve ruhsuz bir kadro ile zorlu rakipleri arasında mücadele veren armanın ağırlığını taşıyamayan futbolcular kentin ve taraftarın bütün umutları yeşil zemine gömdü.

ARMAYI TAŞIYAMADILAR

Eyüpspor maçında takımın beceriksizliği ve maç kazanma arzusunun yok olduğu bir kadro ile mücadele veren yeşil siyahlı temsilcimiz maç içinde armanın altında ezildi. Eyüpspor karşısında vasat bir mücadelenin üzerine çıkamayan yeşil siyahlı futbolcular maçın bitiş düdüğü ile büyük bir üzüntü yaşasa da Kocaelispor taraftarının duygularını anlayamadı. Son maçta en çok istekli mücadele veren Mehmet Taş, Mıchael Pereıra ve Kerem Can Akyüz’ün istekli mücadelesi takımın kazanmasına yetmedi. Eyüpspor maçında beceriksizlik ve vasat futbolun kurbanı olduk ve bir alt lige düştük.

ŞİMDİ NE OLACAK?

12 yıl aradan sonra çıktığımız Spor Toto 1.Ligi’ne aynı sezon veda eden Kocaelispor, gelecek sezon 2.Lig’de mücadele verecek. Sözleşmeleri devam eden yabancı oyunların oynayamadığı 2.Lig’de bu futbolcuların durumu ne olacak. Sözleşmesi biten yerli oyunculardan gelecek sezonda takımda kimler kalacağı merak ile beklenecek. Bu sezonda Yerli ve yabancı oyuncuları takıma vermenin peşinde olan Menajerler küme düşen Kocaelispor’un en büyük kaosu oldu. Gelecek sezonda bakalım kaç futbolcu menajeri yine Kocaelispor’un kapısını aşındıracak. 

- Demokrat Kocaeli, Spor bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/10226342/beceriksizligin-kurbani-olduk