Büyükakın: Yarın büyük bir şölen gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın İzmit Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilecek 10. Açılış Bayramı öncesi AK Parti İl Başkanlığı tarafından bugün İzmit Cumhuriyet Bulvarı’nda açılış bayramını duyuran broşür dağıtımı gerçekleştirildi. Programa; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Çağlayan ve parti yöneticileri katılım sağladı. Tüm ilçelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen programın İzmit ayağı Merkez Bankası önünden başladı. 

“ŞEREFLENDİRECEK”

Broşür dağıtımı öncesi konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yarın ilimizi şereflendirecek. Büyük bir onur ve mutlulukla, hasret ve özlemle kendilerini bekliyoruz. Malumuz şehrimize yapılan kamu yatırımlarını, Büyükşehir ve diğer ilçe belediyesi yatırımlarının açılış bayramı olacak. Bu vesileyle geliyor. Yani bir parti mitingi olarak gelmiyor. Nihayetinde Cumhurbaşkanımızın Kocaeli’yi şereflendirmesi teşkilat mensuplarımızı heyecanlandırdı. Uzun zamandır Kocaeli’de buluşamamıştık kendileriyle. 

“DİK DURARAK"

En son İl Başkanlığı kongresinde gelmişti ama böyle geniş katılımlı olmamıştı.

Bu heyecan içerisinde yarın Cumhurbaşkanımızı, Genel Başkanımızı geniş bir katılımla onurlandırmak adına çalışma içerisindeyiz. Bugün son gün. Cumhuriyet Bulvarı’nda Tahir Başkanımız ve teşkilat mensuplarımızla İzmit’in tüm mahallelerine yayıldık. Bize düşen görev burası. Sayın Cumhurbaşkanımızın açılış bayramının broşürlerini dağıtacağız. Ben şimdiden Cumhurbaşkanımızın Kocaeli’ye ve ülkemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şükranlarımızı ifade ediyoruz. Her zaman yanında olacağımızı belirtiyoruz. Dik durarak yanında mücadele etmeyi sürdürüceğiz” ifadelerini kullandı.

“GURUR DUYACAĞIZ”

Ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Şehrimizde 10. Açılış Bayramı coşkusunu yaşayacağız yarın. Daha önce 9 kez yaşamıştık. Bunların her biri bizler için ayrı güzellik. Ve şehir için ayrı bir gurur tablosu. Bir yandan 3 buçuk milyarı bulan özel sektör yatırımları, diğer yandan Büyükşehir Belediyemizin ve diğer belediyelerimizin yine 3 buçuk milyarı bulan yatırımları. Ve diğer kamu kurumları tarafından yapılan yatırımlarla gerçekten büyük bir şölen gerçekleşmiş olacak. Doğal olarak biz de ev sahibi olarak gururla tüm Kocaelileri açılış bayramına davet etmek üzere sahaya indik. Bütün esnafımızı, halkımızı bu açılış bayramında görmek istediklerimiz kendilerine bir kez daha ileteceğiz. Tüm Kocaeli halkı Milli İrade Meydanı’nda yarın saat 16:30’da gerçekleşecek açılış bayramımıza davetlidir. Onları orada görmekten büyük bir gurur duyacağız” dedi. Açıklamaların ardından Cumhuriyet Bulvarı’ndakivatandaşlara ve iş yerlerine broşür dağıtılarak Kocaelili vatandaşlara davette bulunuldu.

- Demokrat Kocaeli, Kent bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/11596044/buyukakin-yarin-buyuk-bir-solen-gerceklesecek