Kim ne derse desin ille de Atatürk

Cihat Polat
Cihat Polat

Atatürk'ün ölümü üstünden yirmi yedi yıl geçti. Keşke 1919'dan on yıl önce Türklüğün başına geçseydi... Ne Balkan Savaşı'na fırsat verirdik, ne de Birinci Dünya Savaşı'na girerdik. Ve keşke 1938'den on yıl sonra ölseydi... Kurtuluşumuzu tamamlardık.” Diyor Falih Rıfkı Atay…

Diğer yandan merhum Kadir Mısırlıoğlu deccal bazıları ayyaş bile diyebiliyor. Nasıl derler bunları derseniz derler çünkü Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet fikir ve ifade özgürlüğü hakkı veriyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cuma gününe denk geldiğinde hep aynı heyecanlı bekleyişle doluyoruz. Cuma hutbesinde Atatürk anılacak mı anılmayacak mı? Anılmadı maalesef. Ancak Atatürk’ü sevenlere dediler ki Cuma’ya giden adam Atatürk’ü anmaz. Biz anmadık onlar da anmaz.

Başiskele Belediyesi Başkanı Yasin Özlü 10 Kasım’da Atatürk’ü nasıl anacak? Muhtemelen anma etkinliklerine katılır hatta sosyal medyadan paylaşım yapar altında Başiskele Belediyesi yazan billboardlar bile bastırır.

Bana kalırsa anmasın ya da anmaktan daha büyük bir iş yapsın. Başiskele Belediyesi belediye kütüphanelerinde bulunan kitapların arasında bir isim var onu çıkarsın. Geçmişte Zaman Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmış, Atatürk’e hakaret suçundan 31 Ekim 2017 tarihinde 1 yıl 3 ay hapis cezası alan Mustafa Armağan’ın kitaplarını kütüphane listesinden çıkarsa yeter çıkarmazsa da hiç anmasa bile olur.

Biz onu her 10 Kasım sabahı dokuzu 5 geçe hatırasına hiçbir ayıp etmeden ve hiçbir ayıba sessiz kalmadan Ebedi Şef Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaya devam edeceğiz.

- Demokrat Kocaeli, Cihat Polat tarafından kaleme alındı
https://demokratkocaeli.com/makale/8346136/cihat-polat/kim-ne-derse-desin-ille-de-ataturk