Derince beraberliklere kombine aldı; 1-1

İLK YARI TAHA KURTARDI

3. Lig 3. Grup ekibimiz Belediye Derincespor dördüncü hafta maçında sahasında İçel İdman Yurdu ile karşılaştı. Ligde aldığı beraberliklere dur demek isteyen, bu yüzden tamamen 3 puana şartlanan Sarı-Lacivertli ekibimiz ilk yarıda orta sahada iyi bir performans ortaya koysa da istediği pozisyonları hücum bölgesinde bulamadı. Rakip İçel İdman Yurdu ise ilk 45 dakikada 4 net fırsat yakaladı, ancak kaleci Taha Ayan bütün hepsinde başarılı kurtarışlar yaptı.

SEFA ÖNE GEÇİRDİ

İkinci yarıda Belediye Derincespor daha iyi başladı. Net fırsatlar bulamasa da topa daha çok hakim olup, rakibine de uzun süre pozisyon şansı vermedi. Dakika 71'de ise Melih İnan ile sağ kanatta gelişen atakta Muhammed Enes Yılmaz şansı kaçırırken arkasında duran Sefa Durmuş düzgün bir vuruşla Sarı-Lacivertli ekibimizi 1-0 öne geçirdi.

SON BEŞ DAKİKADA YIKILDIK

Golden sona üstün oyununu temsilcimiz sürdürse de konuk ekip yan toptan gelişen atağı değerlendirdi, Murat Can Bölükbaşı kafa golüyle dakika 85'te skoru eşitledi. Kalan dakikalarda Belediye Derincespor'un çabası yeterli olmayınca mücadele 1-1 eşitlikle sonuçlandı. Belediye Derincespor dördüncü maçtan da eşitlikle ayrılmış oldu. Ayhan ARI

BELEDİYE DERİNCESPOR: 1

İÇEL İ.Y: 1

STAT: Belediye Derince Sentetik Çim

HAKEMLER: Serhad Ürkmez , Furkan Kocayıldız *, Tahir Yalçın *

BELEDİYE DERİNCESPOR: Taha Ayan **, Hasan Güleryüz **, Efe Karaoğlu **, Ufukcan Engin **, Mehmet Tosun ** (Dk. 76 Kadir Torbacı *), Melih İnan ** (Dk. 84 Ahmet Hakan Demirli *), İlker Cihan **, Berkay Çakır **, Muhammed Enes Yılmaz * (Dk. 84 Mert Somay *), Sercan Uslu **, Sefa Durmuş *** (Dk. 90 Uğurcan İkikardeş *)

İÇEL İ.Y: Sertaç Güzel **, Burak Bilgen **, Furkan Işıkdemir **, Muhammed Raşit Şahingöz **, Sabit Hakan Yılmaz ** (Dk. 75 Batuhan Ayvaz *), Furkan Güneş ** (Dk. 83 Sidar Ceylan *), Ömer Önder * (Dk. 75 Ömer Faruk Sezgin *), Erhan Karayer **, Özkan Zileli **, Murat Can Bölükbaşı *** (Dk. 90 Serhat Tunç *), Aslan Gök **

SARI KARTLAR: Burak Bilgen, Muhammed Raşit Şahingöz, Erhan Karayer (İçel İY), Sefa Durmuş (BLD Derince)

GOLLER: Dk. 71 Sefa Durmuş (BLD Derince), Dk. 85 Murat Can Bölükbaşı (İçel İY)

- Demokrat Kocaeli, Spor bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/8351012/derince-beraberliklere-kombine-aldi-1-1