Karslı: Hücuma takviye yapabiliriz

KAMPI DEĞERLENDİRDİ

Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın rahatsızlığı nedeniyle antrenmana yardımcı antrenör Turgay Karslı yönetiminde çıkan Kocaelisporlu futbolcular, idmana koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Antrenman pas, top kapma ve yarı sahada çift kale maçla tamamlandı. Karslı, antrenmanın ardından gazetecilere kamp çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu

“SONUÇLANDIRMA VE TAKTİK ÇALIŞIYORUZ”

Bolu'daki ikinci etap kamplarının verimli geçtiğini anlatan Karslı, "Burada tamamen sonuçlandırma ve taktik ayaklı bir dönem geçiriyoruz. Üç hazırlık maçımızı da burada oynayacağız. Herhangi bir eksiğimiz ve sakatımız yok. Günde çift idmanla çalışıyoruz. Oynayacağımız üç maç bizim için taktik olarak bir ölçü ama sonuçları açısından, ligin değerlendirilmesi açısından bir önem arz etmiyor" diye konuştu.

“KOCAELİSPOR İÇİN TRANSFER BİTMİYOR”

Transfer çalışmalarına da değinen Karslı, "Kocaelispor için transfer hiç bitmiyor ve bitmez. İhtiyaç duyduğumuz her alana her zaman oyuncu bakıyoruz. Ama bu bizim sürekli ihtiyaç duyduğumuz anlamına da gelmiyor. Ama hücum bölgesine bizim işimize yarayacak bir futbolcu bulduğumuzda da onu değerlendiririz" şeklinde konuştu.

“LİGİ GÖĞÜSLEMEK İSTİYORUZ”

Yeni sezondan beklentilerinden bahseden Karslı, ligde çok fazla şampiyonluğa aday şehir takımının olduğunu kaydederek, "Küçük küçük adımlarla büyük hedefe ulaşmak istiyoruz. Uzun vadeli bakıldığında Süper Lig 'e çıkmayı amaçlıyoruz. Kısa vadede ilk 10'u planlayıp, orta vadede ilk 5'i, uzun vadede de zirveyi planlayıp sezonun sonunda mutlu bir şekilde bu ligi göğüslemek istiyoruz" dedi.

“BU TAKIMIN HOCASI MUSTAFA REŞİT AKÇAY’DIR”

Karslı, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın korona tedavisi gördüğünü hatırlatarak, "Son durumu bu ayın sonunda yapılacak doktor kontrolü sonrasında netleşecek. O da istiyor. Bu takımın hocası Mustafa Reşit Akçay'dır. Ne zaman isterse, doktoru nasıl uygun görürse bıraktığı yerden takımla devam etme şansına her zaman sahip" ifadelerini kullandı.

- Demokrat Kocaeli, Spor bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/8356013/karsli-hucuma-takviye-yapabiliriz