SEDAŞ İl müdürü Hasançebi, vatandaşlarla bir araya geldi

Sahil Mahallesi’nde, muhtar Sabri Tezel’in de katılımıyla düzenlenen toplantıda, vatandaşların sorunlarını dinleyen Hasançebi, çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.

Mahallede sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle mağdur olduklarını ifade eden vatandaşlar, sorunun çözüme kavuşturulmasını istedi.

SEDAŞ İl Müdürü Hasançebi, yaşanan sorunları bildiğini ve gereken çalışmaların yapıldığını belirterek, kurumların taşeron firmalarının yol ve kazı çalışması sırasında yer altından geçen kablolara zarar verdiğini, bu nedenle elektrik kesintilerinin yaşandığını dile getirdi.

Çalışmalarda, elektrik kablolarının geçtiği boruların da zarar gördüğünü, yağmur sonrası sızan su nedeniyle kablolarda patlamaların meydana geldiğini anlatan Hasançebi, kurum ve kuruluşların, kazı çalışması başlatmadan önce kendilerine bilgi vermesi gerektiğini ve çalışmaların koordineli olarak sürdürülmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Gökmen Hasançebi, vatandaşların mağdur olmaması için gereken önlemleri aldıklarını ve yoğun bir çalışma içinde olduklarını sözlerine ekledi.

Mahalle sakinleri de ziyaretten ve bilgilendirmeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Hasançebi’ye teşekkür etti.

- Demokrat Kocaeli, Kent bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/8357372/sedas-il-muduru-hasancebi-vatandaslarla-bir-araya-geldi