Okur: İzmit İlçe gölgede kalmayacak

MHP İzmit İlçe Başkanı Kemal Okur, Başkan Vekili Okan Karagöz, KAÇEP Başkanı Oya Fakılar ile İzmit İlçe Başkan Yardımcıları Oğuzhan Cebeci, Ümit Kahya, Nurcan Demirci, Sevil Yanardağ, Kaan Kılıç ve İdari Amir Ümit Öz’le birlikte gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

HERKESİMDEN DESTEK ALDIK

Atandıkları günden bu yana herkesimden destek aldıklarını ifade eden Okur, “Büyük bir heyecan var ve bu heyecan bizim sorumluluklarımız artırıyor. Artık sokağa çıkmak ve MHP’nin sesini sahada duyurmak istiyoruz. İzmit’i bir başından diğer başına ziyaret etmeyi arzuluyoruz. Bunun için tüm alt yapıyı oluşturduk” ifadelerini kullandı.

KADINLAR VE GENÇLER

MHP’de kadın ve genç oranını artırmayı planladıklarını kaydeden Okur, “MHP erkek egemen bir parti olarak gözükse de çok güçlü bir bayan altyapısına da sahip. Biz kadınlarımızın gücünden daha çok faydalanacağız. Tüm projelerimizde onlar da olacak. Öte yandan Ülkü Ocakları bizim en önemli birikimimiz. Ülkü Ocaklarındaki arkadaşlarımız kadrolarımızda daha çok olacak. Onlarla birlikte daha da güçleneceğiz” dedi.

İZMİT GÖLGEDE KALMAYACAK

Vatandaşla kaynaşmış, vatandaşla iç içe bir MHP inşa edeceklerini kaydeden Okur, “Kocaeli’de siyaset genelde il düzeyinde kalıyor. İlçeler gölgede kalıyor. Biz yaptığımız çalışmalarla gölgede kalmayan, her zaman ön planda olan bir ilçe meydana getireceğiz. Bunun da temelini vatandaşlarımız oluşturacak. Çünkü vatandaşımız MHP İzmit’i her zaman yanlarında görecek” dedi.

60 MAHALLEDE BAŞKAN VAR

Vatandaşla kaynaşmak için öncelikle mahallelerde güçlü bir şekilde var olunması gerektiğini ifade eden Okur, “Bunu sağlamak için de mahalle teşkilatlarımızın güçlü olması gerekiyor. 102 mahallemizin 60’ında mahalle başkanı var. Bizimle çalışmak isteyen tüm mahalle başkanlarımızla çalışmak istiyoruz. Ama elbette ki bizim tempomuza ayak uydurmalarını isteyeceğiz. Boş olan mahallelerimizi de detaylı bir çalışma ile başkan atayacağız. Bunu yaparken atamak için atamayacağız. Görevinin hakkını verecek insanlarla yol alacağız” dedi.

B PLANIMIZ OLACAK

MHP’nin Cumhur İttifakı’nın bir parçası olduğunu ifade eden Okur, “Çalışmalarımızda Cumhur İttifakı’nı her zaman önceleyeceğiz. Fakat gözümüz kulağımız Liderimiz Devlet Bahçeli’de olacak. Hem Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak A planımız olacak, hem de örneğin yerel seçimlerde aday çıkaracağımız ihtimaline karşılık B planımız olacak. Yolumuzu liderimiz belirleyecek” ifadelerini kullandı.

PROBLEM YAŞAMAYIZ

MHP’nin tüm değerlerine sahip çıkacağını ifade eden Okur, “Bize bir hayırlı olsunu çok görmeyen kimseyle en ufak bir sıkıntımız olamaz. Amacımız aziz vatanımıza hizmet. Bu yolda kimseyle en ufak bir problem yaşamayız. Fakat, altında liderimizin imzası olan bir yönetimi tanımayan olursa da, ona aynı şekilde, bize yaklaştığı gibi yaklaşırız” şeklinde konuştu.

- Demokrat Kocaeli, Kent bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/8377949/okur-izmit-ilce-golgede-kalmayacak