Altın Kiraz Turnuvası’nda çeyrek final maçları nefes kesti

4 TAKIM BELLİ OLDU

29 Haziran’da 24 takımım mücadelesiyle start alan Altın Kiraz Dostluk Futbol Turnuvasının ilk tur maçları büyük çekişme ve heyecanlı anlara sahne olmuştu. İl tur maçlarının ardından ikinci tura kalan 16 takımın mücadelesi Körfez Belediyesi Halı Saha tesislerinde ikinci kez sahne aldı. Önceki akşam oynanan dört karşılaşmada toplam 36 gol atıldı. İkinci tur maçlarını kazanan Safir Kolejleri, İzmit Belediyesi, Özak Otomotiv Ve Öz Atalay İnşaat&Otomotiv takımları adını çeyrek finallere yazdırmayı başardı.

SAFİR VE ÖZAK ÇEYREK FİNALDE

İkinci tur ilk maçında şampiyonluğun güçlü adaylarından biri gösterilen Safir Kolejleri,

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi karşısında ilk dakikalarda zorlanmasına rağmen mücadelede üstünlüğü eline almasını bildi. Maçın ilk yarısını Kutay Şenyıl’ın üç golü ile 3-0 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında Abdullah Dinç ve Melih Öztorun goller ile maçı 8-1 kazanan Safir Kolejleri adını çeyrek finale yazdırdı. İkinci maçta Onur Nakliyat ile Özak Otomotiv karşılaştı. 11 golün atıldığı karşılaşmayı 9-3 kazanan Özak Otomotiv çeyrek finale kalan ikinci takım oldu.

İZMİT BELEDİYE RAHAT KAZANDI

Çeyrek final vizesi almak için karşı karşıya gelen İzmit Belediyesi ile Özcan Pişmaniye takımları çekişmeli bir mücadele verdi. Rakibi karşısında ilk dakikalarda zorlanan İzmit Belediyesi tecrübeli futbolcular ile maça damgayı vurdu. İzmit Belediyespor eski Kocaelisporlu futbolcular Engin Öztonga, Yaşar Aydın’ın golleriyle rahatladı. Maçın ikinci yarısında rahat bir mücadele veren İzmit Belediyesi maçı 7-2 kazandı. Geçenin son maçında Öz Atalay İnşaat & Otomotiv takımı ile Maximum Özel Güvenlik arasındaki maçı 4-2 kazanan Öz Atalay adını çeyrek finale yazdıran son takım oldu. Ayhan Arı

- Demokrat Kocaeli, Spor bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/8390442/altin-kiraz-turnuvasinda-ceyrek-final-maclari-nefes-kesti