Akçay: Final paslarında kötüyüz

“YAVAŞ YAVAŞ İLERLİYORUZ”

“Sahada psikolojisi va özgüveni yüksek bir rakibimiz vardı. Bunlar rakibimiz için iyi bizim için kötü olan tarafıydı. Ancak burada önemli olan rakibin nasıl olduğu değil, bizim nasıl olduğumuz ve neler yapacağımızdır. Oyuna bakınca topu ayağımızda daha uzun süre tuttuğumuz müsabakalardan bir tanesi oldu. Bunun sebebi de direkt oyun oynadığımız için top ayağımızda daha az süre duruyordu. Ama bu konuda da yavaş yavaş ilerleme kat ediyoruz. “

“ALANI KONTROL ETMELİYİZ”

“Tek gol ile kazanmış olsak da rakibimize karşı kötü oynamadık. Hatta daha üstün olup oyunun kontrolünü aldığımız anlar oldu. Kora kor bir oyun oldu. Galibiyetten dolayı mutluyuz. Oyuncularımı kutluyorum, camiamıza da hayırlı olsun. Bizim planlarımızda alanı kontrol etmek var.”

“GENEL OLARAK İYİYDİK”

“Oyunu rakibimiz kontrol edebilir ama alanı bizim kontrol etmemiz gerekiyor. Doğal bir refleksin sonucu da zaman zaman bloklarda tıkanmalar oldu, bu özellikle istediğimiz bir şey değil. Ayrıca final paslarındaki kötü oluşumuz bu maçta bir kez daha gözüktü. Hızlı hücuma çıkarken atılan ara paslarında bazen başarısız olabilirsiniz hatta bu riskli bile olabilir. Bu akşam mesela bunu Yılmaz ile yaşadık. Ama genel olarak anlayışımız ve futbolcularımızın tepkileri kabul edilebilir düzeyde oldu.”

- Demokrat Kocaeli, Spor bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/8408205/akcay-final-paslarinda-kotuyuz