Yanan ormanlar için KOÜ desteği!

ÜLKEMİZİ sarsan yangın felaketinin yaralarının sarılması sürecinde gerekli gönüllü katılımların sağlanması için Kocaeli Üniversitesi bünyesinde bir veri tabanı oluşturuluyor. Kocaeli Üniversitesi konuya ilişkin bilgiyi, internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

DERİNDEN ETKİLEDİ

Kocaeli Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, “Kocaeli Üniversitesi milletçe hepimizi derinden etkileyen yangın felaketinin yaralarının sarılmasına tam destek veriyor. Kocaeli Üniversitesi, ülkemizin birçok noktasında aynı anda çıkan orman yangınlarının yarasının sarılması ve yeniden ağaçlandırma çalışmalarında faaliyet göstermek üzere, Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ve personelini kapsayan gönüllü veri tabanı oluşturuyor.

GÖNÜLLÜ KATILIM

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü'nün ilgili kurumlarla irtibata geçmesi neticesinde, belirlenen-ihtiyaç duyulan noktalarda yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına gönüllü katılım sağlanacak. Bu dayanışmaya katılım sağlamak isteyen Kocaeli Üniversitesi öğrencileri ve personelleri Kocaeli Üniversitesi resmi sosyal medya hesaplarından veya [email protected] adresine bilgilerini e-posta olarak göndererek gönüllü olabilirler” denildi.

KOÜ AİLESİ HASSASİYET GÖSTERDİ

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü de, yurdun farklı bölgelerinde aynı anda başlayan orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli Üniversitesi’nin tüm mevcudiyetiyle, Aziz Milletimizin üzüntüsünü paylaşıyoruz. 80 bin öğrencisi ve 6 bini aşkın personeliyle üniversitemiz her sorunda olduğu gibi bu konuda da büyük bir hassasiyet gösterdi. Rektörlük olarak üniversite ailemiz içerisinden gelen yardımda bulunma isteğini koordine etmek amacıyla gönüllü veri tabanını oluşturma kararı aldık.”

İÇİMİZ YANDI

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü Kocaeli Üniversitesi olarak üzerlerine düşen her sorumluluğu eksiksiz olarak yerine getireceklerini taahhüt ettiklerini bildirerek şu açıklamada bulundu: “Ülkemizin birçok noktasında aynı anda başlayan orman yangınları; içimizi yakmış ve bizleri derin bir üzüntüye sokmuştur. Ülkemizin ve dünyanın doğal zenginliği olan ormanlarımızın yok olması, ev sahipliği yaptığı doğal yaşamda yiten masum canlar en acı kaybımızdır. Çok noktada aynı anda başlaması sebebiyle maksatlı yapıldığı endişesi bile içimizi yakan elim hadisenin üzerine devletimiz kararlılıkla giderek olayı aydınlatmaktadır. İnanıyoruz ki muhtemel sorumlu veya sorumlular hak ettikleri cezayı alacaklardır.

ÇALIŞMALARI YÜREKTEN DESTEKLİYORUZ

Devletimizin gücü ve milletimizin iradesi, bu yaşanan elim facianın üstesinden eminiz ki gelecektir. Yapılacak en önemli faaliyet ise bölgeyi ve daha fazla alanı yeniden yeşile kavuşturmaktır. Bu çerçevede kaybolan değerlerimizin yeniden hayata döndürülmesi için gerçekleştirilecek çalışmaları yürekten destekliyor, Kocaeli Üniversitesi olarak üzerimize düşen her sorumluluğu eksiksiz olarak yerine getireceğimizi taahhüt ediyoruz.

TÜM GÖNÜLLÜLERLE BİRLİKTEYİZ

Dualarımız ve kalplerimiz, çok noktada çıkan yangına kahramanca müdahale eden itfaiye personelimiz başta olmak üzere, tüm görevliler ve gönüllüler ile beraberdir. Kendilerinin zor faaliyetlerinde başarılı olacağına yürekten inanıyor, görevli itfaiyecilere su taşırken bu uğurda hayatını kaybeden Şahin Akdemir kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

- Demokrat Kocaeli, Kent bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/8415898/yanan-ormanlar-icin-kou-destegi