İYİ Partili başkana yakalama kararı

İYİ Parti Dilovası Demirciler Köyü Mahalle Başkanı Erhan Göçmez, sosyal medya hesabından skandal bir video paylaştı. İYİ Partili mahalle başkanı Erhan Göçmez, araba sürdüğü anda son gelen sigara ve yakıt zamları nedeniyle AK Partililere ağza alınmayacak küfürler etti.

Bununla da yetinmeyen Göçmez'in pişkin şekilde, "Görüntüleri istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz" demesi pes dedirtti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve çok sayıda partili, sosyal medyada yer alan ve AK Partili seçmenlere küfür ve hakaret edilen videoyu çeken şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu. Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medyadan İYİ Parti Dilovası Demirciler Mahalle Başkanı olduğu anlaşılan A.E.G'nin, AK Parti'ye gönül vermiş vatandaşlara yönelik ağır hakaretini üzülerek izlediklerini belirtti. Doğusuyla batısıyla 81 ilin tüm mozaiğini içinde barındıran ilçelerinde böyle bir hadisenin gelişmesinin manidar olduğunu dile getiren Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

" Sosyal medya profilleri ve paylaşımlarında İYİ Parti'nin mahalle başkanı olduğunun belli olmasına rağmen bu üzücü hadisenin olmasından hemen sonra İYİ Parti Dilovası İlçe Başkanı'nın olay için 'Algı operasyonudur.' gibi açıklama yapması ve şahsın 'parti ile alakası olmadığını' belirtmesi olayı örtbas etme çabası siyasi etik, ahlak kurallarına ve güzel ilçemiz Dilovası'nın birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukuna yakışmamıştır. İYİ Parti Dilovası  İlçe Başkanı'nı derhal özür dilemeye ve konu ile ilgili yaptırımı uygulamaya davet ediyoruz."

HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATTIK

Yıldırım, söz konusu hakaretten haberdar olmalarının ardından tüm teşkilat mensuplarıyla İlçe Jandarma Komutanlığına şüpheli hakkında gerekli suç duyurusunda bulunduklarını aktararak "Hukuki süreci başlatmış bulunmaktayız. Meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve bu ahlaksız şahsiyetin gerekli cezayı alması için elimizden geleni yapacağımızı beyan ediyor ve tüm AK gönüllülerimizi sağ duyuya davet ediyorum." ifadesini kullandı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI

Göçmez’in ağıza alınmayacak küfürler ettiği skandal videosuna tepkiler çığ gibi büyüdü. Dilovası İlçe teşkilatı akşam saat 23:00 sularında Göçmez’i ilk önce Jandarma’ya şikâyet etti. Ardından da emniyete şikâyet edildi. Küfürbaz Göçmez hakkına yakalama kararı çıkartıldı.

KAYNAK: Video mikrofoncomtr instagram hesabından alınmıştır.

- Demokrat Kocaeli, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/video/9027031/iyi-partili-baskana-yakalama-karari