CHP’de ‘taciz’ iddiası mahkemeye taşındı

GÖREVDEN ALIN!

GEÇTİĞİMİZ pazar günü gerçekleştirilen CHP Kocaeli İl Danışma Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde büyük bir tartışma yaşandığı ortaya çıktı. Toplantıda CHP Gebze eski İlçe Yöneticisi Cevahir Akyıldız, CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak hakkında “Tacizci ilçe başkanını hala görevden almadınız, bu adamı görevden almayacak mısınız?” dedi.

 

SALICI TERK ETTİ

AKYILDIZ’ın bu sözleri üzerine tepki göstermeye başlayan Koçak’ın ise “Ahlaksız kadın, sen ne diyorsun?” dediği öğrenildi. İkili arasında çıkan tartışmaya tanık olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın ise kapanış konuşmasını yapmak için kürsüye çıktığında konuşmalara sert tepki gösterip danışma kurulunu terk ettiği öğrenildi.

 

TEZGAH KURDULAR

GAZETEMİZE konuşan Koçak, konuyu mahkemeye taşıdığını ifade ederek, “Bunun adı terbiyesizlik ve hesabı sorulacak. Kişisel ikballeri nedeniyle bu tezgahı kuranlarla mahkemede hesaplaşacağım. Ben sabahtan akşama kadar partim için çalışan, sürekli sahada olan ve görevimi en iyi şekilde yapan bir ilçe başkanıyım. Herhalde rahatsızlıkları bundan” dedi.

- Demokrat Kocaeli, Kent bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/9092794/chpde-taciz-iddiasi-mahkemeye-tasindi