Biri umut, biri şifa dağıtıyor

Kocaeli’ de bir ilki gerçekleştirerek özel gereksinimli bireylere yönelik “Su Akademi Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi”ni kuran Ebru Gücin, ekibiyle birlikte  "Artı Bir Farkla Down Sendromlular Derneği"ne kapılarını açtı. Özel gereksinimli bireyler öncelikle Fizyoterapist Oğuz Gücin ve Diyetisyen Poyraz Aydaş kontrolünde genel bir beden taramasından geçirilip, vücut analizleri alınarak her biri için  doğru beslenme ve egzersiz programları düzenlendi. Bir kısım özel gereksinimli birey merkezde bulunan Pilates Stüdyosunda uzman eğitmen eşliğinde Reformer Pilates yaptıktan sonra Su Perisi Ebru Gücin ile birlikte suda yüzme eğitimi aldılar.

YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR

Özellikle, özel bireylere eğitim ve su terapisi uygulayacak kişilerin alanında uzman olması gerektiğini ve bu alanda Su Akademi olarak yeterli donanıma sahip olduklarını belirten Ebru Gücin, Dernek Başkanı Belgin Abanoz ile birlikte bu alana daha çok eğileceklerini belirtti. Dernek Başkanı Belgin Abanoz, kurulduğu günden bugüne özel gereksinimli bireyler için her şeyin en iyisini programlama konusunda çok titizlik gösterdiklerini belirtti. Sadece down sendromlu bireylere değil tüm özel bireylerle ilgilenen Artı Bir Farkla Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz, aynı zamanda Gölcük Gün Gelişim Rehabilitasyon Merkezi ile de koordineli olarak çalışıyor. Kurumda eğitim alan öğrenciler dersleri dışında sosyal aktivitelerde yer alarak hayatın içinde var olmayı yaşayarak öğreniyor.

DESTEK BEKLİYORLAR

Su Perisi Ebru GÜCİN ve Dernek Başkanı Belgin ABANOZ tüm özel bireyler için el ele verip Kocaeli’ de daha birçok yeniliklere imza atmaya hazırlanıyor. Kocaeli ilinin Türkiye'deki tüm il ve ilçelere örnek olacağını belirten bu iki cesur kadın belediyelerden, resmi kurum ve kuruluşlardan destek bekliyor.

- Demokrat Kocaeli, Kent bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/haber/9098531/biri-umut-biri-sifa-dagitiyor