Kocaeli'de hırsızlık çetesine büyük operasyon

SON zamanlarda Kocaeli’de meydana gelen evden hırsızlık olaylarının ardından Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Ekipleri, olayların münferit olmadığını, evden hırsızlık olaylarının aynı yöntem ve benzer kişiler tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, hırsızlık şüphelilerinin Kocaeli dışında da birçok ilden yaşanan hırsızlık olaylarının da faili olduğunu belirleyince, şüphelilere yönelik fiziki ve teknik takip başlattı.

12 KİŞİ SERBEST KALDI

Kocaeli genelinde ve çevre illerde, kapıları çalarak, evde kimsenin bulunmadığını tespit ettikleri dairelerin kapı dilini düşürmek suretiyle hırsızlık yapan kişilere yönelik başlatılan takip esnasında 36 kez ara yakalama yapıldı. Yapılan ara yakalamalarda 15 şüpheli çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu için tutuklandı. 12 kişi ise adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

9 FARKLI İLDE

9 farklı ilde özel harekât polisinin da katılımı ile düzenlenen operasyonlarda 47 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüphelilerden 46’sı tamamlanan işlemleri sonrası sabah saatlerinde adli makamlara sevk edildi. Adliyeye sevk edilen bazı kadınların bırakacak yerleri olmadığından, çocukları ile birlikte adliyeye gönderildiği görülürken, bazı şüphelilerin “Örgüt değil akrabayız” demeleri ise şaşırttı

- Demokrat Kocaeli, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://demokratkocaeli.com/video/9104493/kocaelide-hirsizlik-cetesine-buyuk-operasyon